MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - osada Poustky

O uplynulém víkendu 7.-8.5. se konaly v osadě Poustky (kousek od Žihle) 5. a 6. závod Českého poháru MTBO 2011. V sobotu se jel middle, v neděli pak long.

Centrum bylo v prostorách Školícího a výcvikového střediska Hlavního města Prahy a můžu si dovolit říct, že takovéto zázemí je pro závody MTBO optimální. Všichni bydlí v centru, většinou na postelích, dojezd po oba dny v centru, houfy dětí si mají kde hrát. Závody navíc provázelo nádherné slunečné a teplé počasí.

V sobotním middlu, který se vyznačoval velkým množstvím kontrol v tečkovaných cestách, které dost často byly velmi špatně vidět, vyhrál v mužích Jiří Hradil (SKOB Zlín) před Radkem Lacigou (USK Praha) a Františkem Bogarem (OK Jiskra Nový Bor) a v dámské Elitě Renata Paulíčková (OK Jihlava) před oddílovou kolegyní Barborou Chudíkovou (OK Jihlava) a Martinou Tichovskou (USK Praha). V nedělním longu, který se jel v severní části prostoru, pak byli vítězové stejní, Jirka Hradil a Renata Paulíčková. Zbylé stupně vítězů pak obsadili Jaroslav Rygl a Martin Ševčík (oba KOS TJ Tesla Brno) a v ženách Barbora Chudíková (OK Jihlava) a Stanislava Fajtová (ŠK Važka Bratislava). Kompletní výsledky najdete na webu závodů.

Jak sobotní, tak nedělní závod byli pro elitní kategorie zároveň nominačkami na Světový pohár ve Švédsku (17.-20.6.). Protože však vítězové byli oba den stejní a ještě k tomu jsou Jiří Hradil a Renata Paulíčková nominováni již na základě předchozích výsledků, zůstává rozhodnutí na reprezentačním trenérovi a použití "divokých karet".

Závody přilákaly letos poprvé přes 300 lidí, což byl v minulých letech běžný průměr. Současně se závody Českého poháru se konal na stejném místě po oba dny ještě Yesman, závod dvojic typu Bike Adventure.

Nyní bude od závodů ČP MTBO 3-týdenní pauza. 28.-29.5. pořádá šumperský oddíl závody ve Vidnavě, hned týden poté budou závody v Děčíně

| přečteno 4008x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Jenda |
Luxusní zázemí, krásný technický terény, parádní počasí = nádherně strávený víkend. Děkuji pořadatelům!
Mára |
Fotky?
Nebyly by nějaký fotky z víkendu? Odkaz na album bude stačit:-)
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot