MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - Hradec Králové (Stříbrný rybník)

O uplynulém víkendu 19.-20.5. se konaly na Stříbrném rybníku (Hradec Králové) 5. a 6. závod Českého poháru MTBO 2012. V sobotu se jel ultra-long, v neděli pak middle.
Centrum bylo v prostorách kempu na Stříbrném rybníku a můžu si dovolit říct, že takovéto zázemí je pro závody MTBO optimální. Velký hezký kemp, většina závodníků bydlí přímo v centru, houfy dětí si mají kde hrát. Závody navíc provázelo nádherné slunečné a teplé počasí.

Sobotní ultra-long, který se jel s hromadným startem systémem one-man-relay, se vyznačoval extrémními délkami tratí, což ale při rovinatém rychlém terénu nevadilo. V mužích vyhrál Vojta Stránský (KPY) o více než 3 minuty před Jirkou Hradilem (TZL) a Martinem Ševčíkem (TBM). V ženách vyhrála Míša Gigon (TBM) před nejlepší naší Markétou Kuchářovou (ZUP) a Renatou Paulíčkovou (SJI). V nedělním middlu, který se jel ve východní části prostoru a start i cíl byl vzdálen poměrně daleko od centra, zopakoval vátězství v mužích Vojta Stránský, tentokráte před Martinem Ševčíkem a Markem Pospíškem (TBM). V ženách vyhrála suverénně Renata Paulíčková před Míšou Gigon a Stankou Fajtovou (VBA). Kompletní výsledky najdete na webu závodů.

Závody přilákaly letos nejvyšší množství závodníků, v neděli určitě přes 350 lidí. K tak velké účasti přispěl určitě rovinatý nenáročný terén a hezké počasí.

Nyní bude od závodů ČP MTBO 4-týdenní pauza. 16.-17.6. pořádá SBK závody v Jedovnici.

| přečteno 4597x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
KLádin |
pan Kalina byl asi někde mimo
Obávám se že pan Kalina nebyl při pořádání OK99 během akce při vědomí. Tak dlouhá fronta na pivo, fakt nejhorší závody za posledních 150 let... A startovky, a mapy a tratě...

PS: jak si přišel na to, že tam je nejvíc závodníků letos? dle přihláškového systému vidím 336+359 lidí, v Řitce 360+360 lidí
Tišňál |
Re: pan Kalina byl asi někde mimo
Kládine, je docela úsměvný, že kritizuješ věci, který jste měli na závodech špatně právě vy. Myslím, že se startovkama jste měli daleko větší problémy než hradečáci. Taky jsem si nevšiml, že by během těchto závodů měla babská elita v jedné mapě dvě kontroly číslo 13... ;-)
KLádin |
co je a co není úsměvný
Mě přijde spíš úsměvný, že jsi jako několik dalších tady, nepochopil, že šlo o pokus o nadsázku, u tebe mě to docela překvapuje.

já narozdíl od některých jedinců nebudu chrlit tuny hnoje na nějaké diskuse tady, které nikam nevedou, ale pokusím se objektivně zhodnotit závody na místě k tomu určeném. Tak ještě jednou, aby to bylo jasnén úplně každému, závody to byly pěkné i když né bez chybičky (třeba to udávání klubů ve výsledkách pouze zkratkou a ne celým názvem, to byla fakt hrůza...)
|
Re: pan Kalina byl asi někde mimo
Kládin evidentně hodnotí závody podle toho jestli se mu zadařilo nebo ne. Mně spíš přijde, že byl někde mimo zrovna on. Připojuji se k ostatním, že závody byly super. Krásné ubytování v centru závodu (ne jako v Řitce), každá chatka měla teplou sprchu (což v Řitce znají jen z Wikipedie), mapa seděla, tratě zajímavé. To že tam je úplná rovina, za to přece nemohou. Jediné co vázlo bylo občerstvení ve stánku. Ale jinak celkový dojem perfektní.
Čak |
MTB-O nebo ROAD-O
Skvělý závody, jen moje horské kolo hledalo nějaký terén těch 50km zbytečně, chtělo to asi přendat mapník na silničku :o)
neděle |
Re: MTB-O nebo ROAD-O
neděle byla podstatně lepší, nebo aspoň první třetina trati u HE. Potom mi přišlo, že bohužel stavitel sklouznul do LONGu a byla z toho zase trochu nuda jak při sobotní šlapačce.
DV |
Re: MTB-O nebo ROAD-O
ja teda na silnicce mam uzsi plaste nez 1,5in, takze bych neprosel technickou kontrolou:)
Marťas |
Velmi pěkné
Přidávám se k Melounovi s pochvalou. Sobota sice nebyla typ závodu, který by mi seděl, ale s hromadným startem a délkou takovou, aby se stavitel vešel do směrných časů ultralongu se těžko dalo vymyslet něco lepšího. Ale průjezd centrem byl pěkný, určitě i pro diváky, pokud by tam nějací byli. V něděli jsem si to opravdu užíval, middle jak má být, možná v H21A ve druhé polovině už trochu moc jednoduchý. Mapa podle mě bez vady, počasí super - co víc si o-biker může přát? Pravda, jen v restauraci nepochopili co to znamená 400 hladových a žíznivých cyklistů a trochu jim to tam drhlo. Takže za mě: Řitka super (drobné organizační problémy jsou hluboko pod bikerským zážitkem), Hradec také super. Pokračujte, stojí to za to. :-)
TerKa |
Ja si myslim, ze Mira pri poradani zavodu pri vedomi byl, a ze to byla mozna jen neci potreba reagovat na negativni ohlasy z Ritky..? Me se zavody moc libily, nedele obzvlast, spokojenost.
Mirek Kalina |
Kládinovu reakci beru jako vtipnou reakci na kritiku závodů v Řitce. Já osobně se domnívám, že oba poslední víkendy MTBO byly velmi dobré, každé závody měly něco super. S těmi závodníky jsem se tedy nekouknul, psal jsem to dle pocitu, to se omlouvám. Jo a jestli mám v Hradci něco kritizovat, tak mě docela dost vadil tisk purple nad black, takže cesty byly zakryty jak spojnicemi, tak číslemi.
Alda |
Re: tisk
Musím se pořadatelů zastat. ISMTBOM: 3.3 Colours The correct order of colours plays an important role in the legibility of a map. The order of colours of an map is to be as follows: Upper purple: all purple symbols except control points (circles) and lines between them Black track and path symbols Lower purple: control points (circles) and lines between them ..... Takže kolečka a spojnice pod černou, kódy nad ní. A jak se dívám do mapy, měli to správně.
DV |
Re: Re: tisk
H21C v nedeli mela zakryte dve cesty pod kody. To nebylo stastne, protoze jedna cesta navazovala a druha ne.
KLádin |
Re: Re: tisk
jo, jo, je to přesně tak, dle pravidel jsou kolečka a spojnice pod černou, vše ostatní (ne jen kódy) nad černou. Čitelnost (a tady pozor, to že jsou kolečka a spojnice pod černou, neznamená že je vše vpořádku a nemusí se s tím dál nic dělat) se má správně řešit vyřezáváním koleček, zalamováním spojnic, umisťováním kódů na vhodné pozice apod. To je práce min. na půl dne, pokud máte 12 tratí, tak jako třeba já v řitce (přesněji v Kytíně). Průser nastává u štafet, resp. O.M.R. jako v tomto případě, kde má každý závodník svou unikátní mapu (navíc 3 mapy), takže by vlastně bylo potřeba upravit 336 tratí, odhadem přes 800 map, tak si to spočítejte kolik měsícú to zabere...

v tom je prostě OCAD na hovno. částečným zlepšením by mohlo bej porušení klíče a dát kódy pod cesty, případně transparentní barvy jako v OB, ale to je z bláta do louže, takže dokud to páni programátoři nějak uspokojivě nevyřešej, budem se muset s takovejma chybama smířit...
Alda |
Re: Re: Re: tisk
Umisťování kódů je dost práce, ne už ale tak moc, jak to tady kLádin dramaticky popisuje. Obzvláště na tak velké mapě, jaká byla, je dost místa na umístění kódu pro různé tratě (takže to násobení není potřeba). Měl jsem taky jeden kód na cestě na postupu a nevěděl, zda tam cesta pokračuje nebo poběžím s kolem. Naštěstí tam byla, ale nebyl to bohužel ideální postup... :-( K porušování klíče se nepřikláním. K čemu se ale jednoznačně přikláním a poptával jsem to už vloni, když jsme pořádali je, aby na stránkách mtbo.cz nebo mapové rady byly k dispozici a stažení jednotné klíče pro potřeby pořadatelů. Ne každý má k dispozici schopného kartografa, který prostuduje vše potřebné a převede nějaké pdf dokumenty do OCADu. Kdyby to už dávno bylo, spousta pořadatelů si ušetří čas a nestane se např. to, že v 1:20 000 jsou zmenšené symboly. Stačí vystavit klíč 1:10 000, 1:15 000 a 1:20 000. Tři malé soubory. GIGANT Orienteering je ochoten je poskytnout.
xOB |
Re: Re: Re: tisk
U stafet je to sice trochu slozitejsi, ale rozhodne to neni pro kazdeho zavodnika zvlast. Jen se upravi farsta. Kdyz se pak tiskne, tak kdokoliv ma tuto fartsu, tak ji ocad tiskne vcetne posunu kodu a spojnic. Ale ano je to hrozna piplacka, ale zavodnici to oceni (teda doufam, ze neumi si jen stezovat :-) )
ury |
Aldo máš pravdu, ale toho jsem si všimnul až teď doma po přečtení komentářů a pořádného podívání na mapu. V lese mi to taky přišlo, že červená překrývá černou. A jak koukám, tak pořadatelé minulých závodů to řešili buď přerušením čáry, anebo spojnice kontrol nešla ze středu do středu, ale byla trochu odkloněná, aby nebyla současně s cestou.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot