MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Notice: Undefined index: source in /home/users/mtbocz/mtbo.cz/web/_modules/articles.php on line 662

Elitním MTBO jezdcům budou sekundovat nejlepší veteráni světa

V loňském roce proběhlo v Liberci veleúspěšné Mistrovství světa orientačních bikerů na horských kolech. Úspěšné bylo jak organizačně, tak z pohledu české reprezentační výpravy. Ziskem 6 medailí v elitních kategoriích se loňský šampionát stal nejúspěšnějším v historii českého MTBO. Nejlepší orientační bikeři k nám zamíří letos v létě znovu. A opět mohou někteří jet Mistrovství světa.

V moravském Šternberku se o posledním prázdninovém víkendu pojedou hned dva závody světového rankingu (WRE = World ranking event). Vzhledem k výhodné poloze České republiky a prestiži, jakou naši pořadatelé ve světě mají, se dá očekávat účast drtivé většiny světové špičky.

Celý podnik pod názvem Holba & Litovel ORIENT EXPRESS MTBO obsáhne 4 závody: Kromě již zmíněných dvou připravují organizátoři z klubu GIGANT Orienteering také páteční middle a jako doplněk k individuálním závodům i sobotní štafety. Shodou okolností půjde kromě domácího „mistráku" také o tzv. World Masters Relay, tedy neoficiální veteránské Mistrovství světa. U všech závodů budou vypsány i tzv. OPEN kategorie, do kterých se mohou přihlásit i neregistrovaní bikeři bez licence s chutí vyzkoušet si své orientační schopnosti v kombinaci s jízdou na horském kole.

Jaroslav Rygl na poslední kontrole OE2013

Titulární sponzoři jsou zárukou kvalitního pitného režimu, pivovary Holba a Litovel připravují ochutnávku zajímavých nealkoholických nápojů na bázi piva. O kulturní zážitek se již tradičně postará taneční studio orientálních tanců Aysun a olomoucká legenda punk-rocku, kapela Zatrest. Samozřejmostí na domácích MTBO závodech je dětská školka s programem pro malé bikery a bikerky.

Program a další informace o akci najdete na www.bike-orientexpress.cz nebo na facebooku. Pozvěte přátele na událost na facebooku.

Bulletin I

: www.bike-orientexpress.cz

| Zobrazeno 2387x | MTBO ČP + MČR
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru