MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Dvě bronzové medaile pro Českou reprezentaci.

Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech pokračovalo druhým závodem na krátké trati. Čeští reprezentanti Markéta Jirásková a Luboš Tomeček vybojovali shodně bronzové medaile.

Stavitel tratí Ondřej Hašek připravil v okolí Zubří pro muže trať dlouhou 12,5 km. S náročným závodem se nejlépe vyrovnal Mika Tervala z Finska. Tento borec patří mezi nejzkušenější závodníky, vždyť ve své sbírce má již šest zlatých medailí s MS. Od startu vedl na všech mezičasech a v cíli byl jeho náskok před druhým Gillmannem více než 2 minuty. Velmi vyrovnaný výkon podal i Luboš Tomeček, který se na všech mezičasech pohyboval na medailové pozici a v cíli ztrácel na stříbro pouhé 2 vteřiny.

Ženy absolovaly trať o délce 9 km a Česká republika si zásluhou Markéty Jiráskové odváží také bronzovou medaili. Rychlejší byla pouze včerejší vítězka Ksenia Chernykhová a slovenská reprezentantka Hanka Bjatošová, která tak vylepšila včerejší 3. místo. Markéta Jirásková po závodě podotkla: "Dnešní závod se mi opravdu povedl, snažila jsem se co nejvíce využívat rychlé cesty a moc se nepouštět do pomalých cestiček. Volila jsem raději postupy na jistotu." Výborně zajela i Martina Tichovská, která s tříminutovou ztrátou na vítězku obsadila 7. Místo.

Výsledky ženy:
1.CHERNYKH KseniaRUS46:45
2.BAJTOŠOVÁ HanaSVK47:39
3.JIRÁSKOVÁ MarkétaCZE47:41
Výsledky muži:
1.TERVALA MikaFIN50:21
2.GILLMANN JérémieFRA52:44
3.TOMEČEK LubomírCZE52:46

Program šampionátu pokračuje ve středu ve Svratce kvalifikací na klasického závodu, v pátek je na programu jeho finále a celé Mistrovství vyvrcholí v sobotu závodem štafet opět ve SKI areálu. Další novinky a více informací najdete na www.mtbo.cz/woc2007/

Michal Matějů
+420 602 542 879

| přečteno 3883x | Reprezentace | Michal Matějů
Související články: MS 2007 Česká Republika
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot