MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Dnes začíná druhé kolo Světového poháru 2012

Elitní MTBO bikeři se v následujících letech s Polskem seznámí docela dobře. V roce 2013 bude právě Polsko hostit Mistrovství Evropy a v roce 2014 se rovněž v Polsku bude konat Mistrovství světa dospělých i juniorů. Tento týden se nejlepší MTBO bikeři z 18-ti zemí světa sejdou v jihozápadním Polsku na druhém kole Světového poháru 2012. Program se skládá ze třech závodů ve třech dnech. Začíná dnes, tj. v pátek 1.června, městským sprintem, následuje middle a long s hromadným startem (formát one-man-relay).
Sprint bude probíhat v okolí města Duszniki-Zdrój v blízkosti hranic s Českou republikou a bude obsahovat jak pasáže v městských uličkách tak přilehlý lesní terén. Další dva závody budou v horském terénu s množstvím náročných stoupání, kdy kromě jízdy po cestách a pěšinách bude povolena i jízda lesem. Sprint na mapě měřítka 1:5000 začíná v pátek v 15:00 s odhadovaným časem vítěze 20-25 minut (5,2km ženy a 6,3km muži optimálně).

Po prvním kole Světového poháru vede Marika Hara (Finsko) o 14 bodů před Christine Schaffner-Raeber (Švýcarsko). Další švýcarská bikerka Maja Rothweiler na třetím místě ztrácí na vedoucí Mariku Hara 25 bodů. Z našich je na tom zatím nejlépe 8.Renata Paulíčková. Muži jsou podstatně vyrovnanější - Samuel Pökälä (Finsko) vede o 2 body před Lucou Dallavalle (Itálie). Beat Schaffner (Švýcarsko) je třetí jen o jeden bod a na čtvrtém místě momentálně figuruje náš Jiří Hradil (6.Bogar, 8.Pospíšek). 

Výsledky můžete sledovat on-line na stránkách druhého kola Světového poháru zde.

: www.orienteering.org

| přečteno 2173x | Reprezentace | Petr -Meloun- Lukavec
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot