MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Zubří - předzávodní informace

O tomto víkendu, 13.-14.10., nás čekají poslední závody letošního Českého poháru MTBO, ČP ve sprint a v middlu a v neděli závěrečné MČR družstev. Pořadatelem je oddíl SK Orientační sporty Nové Město na Moravě a centrum je v obci Zubří.

V sobotu se jedou dva závody Českého poháru - dopoledne sprint, odpoledne middle, přihlášeno je cca 360 závodníků. Přihlášena je kompletní česká špička, z reprezentace chybí pouze František Boga a Marie Březinová. Do nedělního Mistrovského závodu pětičlenných smíšených družstev je přihlášeno 50 týmů. Mezi favority lze počítat TBM, VSP, SJI, TZL, podceňovat určitě nelze TSU a SHK.

Centrem závodů je v obci Zubří (Rekreační středisko Kovo Žďas). Pojede se tedy v terénech, kde se při Mistrovství světa MTBO v roce 2007 bojovalo o medaile v middlu. Jedná se o mírně zvlněný vysočinský terén s množstvím cest velmi dobré sjízdnosti - ta by se neměla příliš zhoršit ani po déletrvajícím dešti. Navíc předpověď počasí je prozatím poměrně příznivá - sněžit by nemělo! Sobotní závod ve sprintu se pojede nejen v lese, ale zčásti i v obci Lísek.

Připraveny jsou i kategorie Open. Vzhledem k tomu, že nedělní kategorie Open nebyly zařazeny v přihláškovém systému, pořadatel žádá všechny zájemce o start, kteří tak neučinili v poznámce sobotní přihlášky nebo emailem, aby tak učinili co nejdříve na adresu zdenek.cernik(zavináč)racom.eu (předejdeme komplikacím na prezentaci).

V předvečer závodů se v centru závodů sejde Shromáždění sekce MTBO. Na sobotní večer je připravena nejen trocha živé muziky, ale také vyhlášení výsledků obou sobotních závodů a navíc dlouhodobých soutěží MTBO 2012. Vzhledem k tomu předpokládáme kultivovanější formu zábavy, která se asi nikterak výrazně nezapíše do historie pozávodních dýchánků.

Hlavním sponzorem závodního víkendu je společnost „KALAS Sportswear", atraktivním sponzorem z pohledu závodníků je i Chotěbořský pivovar. Na pořádání závodů přispělo i Nové Město na Moravě.

Pokyny k závodům budou zveřejněny na stránce závodu pravděpodobně ve středu večer, následovat budou ve čtvrtek i startovní listiny.

PS: Článek byl sestaven ze zajímavých informací od Radana Kamenického a pouze lehce editován. 

| přečteno 3293x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Fanda Pasek |
Volne misto v druzstvu
Shanime jednoho kluka ci holku do druzstva. V pripade zajmu piste na mail frantisek_pasekuzenacyahoo.com. Diky! Fanda, oddil ZUP (MTBO CZU Praha)
mAk |
tak trochu tápu...
...jak tohle "Vzhledem k tomu předpokládáme kultivovanější formu zábavy, která se asi nikterak výrazně nezapíše do historie pozávodních dýchánků." asi bylo myšleno, když si vzpomenu na loňský vyhlášení (c:
Marťas |
Re: tak trochu tápu...
Jako že by si pořadatel přál, aby sis dal večer kofolu a šel v 11 spát, abys byl čerstvej na družstva a nehulákal do půl čtvrtý. To ale asi neklapne. :-)
Pepek |
Délky tratí ..
Proč jsou jiné délky tratí v pokynech a na startovce spritnu (middle ještě není)??? H21E 4,5 km startovka / 3,7 km pokyny Předpokládám, že chyba je v pokynech :-)
Žito |
Re: Délky tratí ..
už je to opraveno, chyba byla v pokynech
Pepek |
Re: Re: Délky tratí ..
Opraveno, ale teď máme dvě rozdílné startovky na sprint pro HE :-) Ve vše v jednom je jiná než v odkazu sprint :-)
Marťas |
Shání se žena do družstva
Ahoj. Neambiciózní družstvo LDC shání jednu ženu na 4. úsek. Pište na můj mail.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot