MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Zákupy - předzávodní informace

Tento víkend, 21. a 22.9.2013 se uskuteční další závody Českého Poháru MTBO, tentokrát v Zákupech (kousek od České Lípy). Vše v režii pořadatelů z OK Jiskra Nový Bor. V sobotu je na programu middle, v neděli pak long.

Sobotní middle má start v 13:00, nedělní long v 10:00. Centrum obou závodů je situováno na parkovišti a prostranství hned vedle zákupského zámku, kde bude umístěn i dojezd do cíle obou závodů. Cesta na start je po oba dny trochu delší (6,5 a 4,5km), takže si ponechte odpovídající časovou rezervu.

Závodní prostory jsou zvlněné a členité, kopce a údolí se tu vyskytují, takže se asi vyplatí při závodě sledovat trochu vrstevnice. Podklad cest je v lese i při současném počasí vcelku slušný, bez extrémního bahna. Cest "upravených" lesní těžbou v současnosti oproti jaru také kupodivu ubylo.

Na závody se v řádném termínu přihlásilo necelých 300 závodníků. Kromě účasti obvyklých favoritů v elitních kategoriích slibuje pořadatel účast obou mistrů světa, jak Duka, tak Kryštůfka, kteří své excelentní mapařské schopnosti a zkušenosti využijí k tomu, že Vám snad správně zanesou kontroly do lesa.

Ubytování pro závodníky bude možné v tělocvičně nebo v ubytovně místní školy. Případně je možné kempování přímo v centru závodu.

Vyhlášení sobotního závodu včetně následného kulturně zábavného programu bude na místním koupališti. K poslechu a tanci bude hrát DJ Mára, možná ještě vymyslíme nějakou ptákovinu (karaoke, vodní tobogán, ...). Počasí je naplánováno pěkné, takže plavky a koupací úbory s sebou.

Ještě malá dopravní poznámka. Platí to pro příjezd ve směru z Moravy a od Hradce Králové. V Mimoni je dlouhodobě uzavřený průjezd od Mnichova Hradiště, takže doporučujeme mírnou objížděčku trasou Jičín - Ml. Boleslav - Doksy - Mimoň.

Těšíme se na Vás!

PS: Informace pocházejí od Leoše Bogara, hlavní rozhodčního a a byly pouze velmi lehce editovány.

| přečteno 2886x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot