MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Vlkančice - předzávodní informace

O tomto víkendu - 9. a 10. srpna - se bude konat Český pohár MTBO ve Vlkančicích. Jedenáctý (long) a dvanáctý (middle) pohárový závod jsou připraveny nedaleko od Stříbrné Skalice za pořadatelství VŠTJ Stavební fakulta Praha (FSP).

Centrum závodu bude připraveno na zelené louce SZ od obce Vlkančice. Prostor závodu je vymezen obcemi Vlkančice, Stříbrná Skalice a Oplany, viz mapka na stránce závodu.

Terén očekávejte kopcovitý, členitý, v nadmořské výšce mezi 310 až 475 m. n. m., s hustou sítí komunikací rozličné sjízdnosti. Hlavní cesty jsou zpevněné (šotolina, asfalt) a hodně rychlé. V závodě využité lesní cesty mají většinou dobrou sjízdnost, s výjimkou některých cest přes rokle, které teď po deštích budou lokálně rozbahněné. Je třeba si dávat pozor na občasné klacky přes cestu či vymleté koleje od vody. V lese jsou i zarostlé technikou vyježděné cesty od dřívější těžby dřeva, které jsou pro jízdu nevhodné. Na trati je několik fyzicky nepříjemných výšlapů i technicky náročných sjezdů, nepodceňte je, ve sjezdech se respektujte tak, aby nedošlo k úrazu.

Na oba dny je k dnešnímu dni přihlášeno 343 závodníků, což je pohárové závody o prázdninách neskutečné číslo. Oproti roku 2013 se jedná o navýšení o více než 100 závodníků. Je prostě vidět, že pořádat závody v okolí Prahy se vyplácí :-) Pořadatelé navíc připravili na sobotní odpoledne i lákadlo pro rodinky - bude se konat dětský závod.

V M21E bude na startu téměř kompletní česká špička – chybět bude jen Jirka Hradil. Mezi favority tak patří především Vojta Stránský, Honza Svoboda, Martin Ševčík a určitě i zahraniční závodníci - Ruslan Gritsan (RUS) a Luca Dallavalle (ITA). V ženách by měly o vítězství bojovat Martina Tichovská a Renata Paulíčková, konkurovat jim bude určitě Tatiana Repina (RUS). Nejobsazenější kategorie jsou tradičně M21A (44), W21A (43) a M21E (42).

Závod je pro lidi z našeho oddílu také vzpomínkou na Jana Brádlera, člena našeho oddílu, úspěšného bikera - eliťáka. Vzpomenout mohou i bikeři, co ho znali. Na shromaždišti budou v upomínku fotky Bábíka, který nás na svém kole opustil v roce 2010.

Jedna technická informace od pořadatelů - v obci je v letních měsících nedostatek pitné vody. Na shromaždišti bude nádrž s pitnou vodou, ale její doplnění záleží na stavu vody v obecním vodovodu. Kvůli předpokládanému horkému počasí je lepší si pro jistotu dovézt případně svojí vlastní.

Informace o závodech najdete na stránce závodu. Pokyny budou zveřejněny ve čtvrtek pozdě večer, startovky možná ještě později :-)

PS: Článek byl sestaven z informací z webu závodu, ORISU a od Tomáše Kužela (stavitel sobotního longu)

| přečteno 3251x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Radek |
informace = tabu

opět tu je čtvrtek večer, den a něco před závody a pořadatelé MTBO závodů nás tu tahají za nos. Startovka nikde, "pokyny" naštěstí vyžebral z pořadatelů Mirek Kalina. Tak čeho více se bát. Je fakt, že Kája nám alespoň nakreslil obrázek s tím, kam se nejspíš všichni dostavíme a potom s velkým předstihem přišla i avizovaná občerstvovačka. Takže bych měl asi pořadatele asi pochválit, protože něco na světě už je.

Píšu to, tu proto že poslední dobou na MTBO závody pořadatelé pěkně kašlou, což se týká hlavně vydávání informací pro nás závodníky. Jako dlouhodobý pořadatel vím, že  to souvisí i s přípravou samotného závodu. Byl bych rád, aby byl vydán předpis, kde bude zcela jasně určeno, že pokyny, startovky a další info (ukázky map, foto) budou na webu do středeční půlnoci! Ať se to někomu líbí, či nelíbí, tak při max.počtu 400závodníků nevidím na nalosování a schválení startovky nic složitého.

 

mAk |
Neříkám že by to nebylo fajn, mít ty informace co nejdřív, ale taky nechápu proč z toho zase dělat pakárnu pořadatelům?! Když víme jak to bývá s přihláškama a změnama které posílají závodníci.
Z rozpisu už víš kam se jede, takže si můžeš domluvit dopravu včetně nahrubo času odjezdu kdyby někdo startoval v 00, víš kde budeš bydlet, takže co si vzít sebou, víš co se pojede za závod, takže jak velkou svačinu si udělat na sobotu a jakou na neděli... jediný co, tak že dle pokynů (délky cesty na start) a aktuálních startovek uděláš posun a to ti na to jako třeba pátek nestačí?
KLádin |

JJ. Já jsem se teď poprvé kouknul na web závodů, a pokyny i startovky tam jsou, takže za mě je vše OK.

Radek |
Ok, tak když ikony současného MTBO v ČR myslí, že je vše Ok, tak to tak určitě bude. FSP určitě patří k těm lepším pořadatelským klubům v posledních letech.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot