MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Svratouch - předzávodní informace

O tomto víkendu - 14. a 15. června - završí Český pohár MTBO svoji jarní předprázdninovou část. Sedmý (free order) a osmý (middle) pohárový závod je připraven ve Svratouchu za pořadatelství SK Orientační sporty Nové Město na Moravě (OSN).

Centrem dění budou dva, na dohled vzdálené, dětské tábory – DDM Hlinsko a Naděje, ve kterých bude ubytována i většina z 330 přihlášených závodníků.

V mužské elitní kategorii na startu uvidíme téměř kompletní českou špičku – chybět bude jen Jirka Hradil. Mezi favority tak patří především Vojta Stránský, Honza Svoboda, Martin Ševčík a ve vysočinských terénech určitě i nestárnoucí Honza Lauerman. V ženách by měly o vítězství bojovat Martina Tichovská a Renata Paulíčková, silné budou i zahraniční účastnice – polka Anna Kaminska a maďarka Anna Füzy.

Z dalších kategorií očekáváme vyrovnané boje především v nejobsazenějších kategoriích – M21A a D21A a také ve „veteránské elitě" – M40L.

A co čeká na závodníky v terénu? Klasický vysočinský terén (část prostoru závodníci znají z map pro MS MTBO 2007), množství cest rozmanité sjízdnosti – věřme, že sjízdnost nebude negativně ovlivněna deštěm, zvláště východní část prostoru bude kopcovitá. Tratě pro oba dny připravil Tomáš Zrník.

Informace o závodech najdete na stránce závodu. Pokyny a startovky budou zveřejněny nejpozději ve čtvrtek.

PS: Článek byl sestaven z informací od Radana Kamenického (hlavního rozhodčího a zároveň předsedy ČSOS)

| přečteno 2977x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot