MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Skelná Huť - předzávodní informace

Již tento pátek 4.7. začínají vícedenní MTBO závody ve Skelné Huti, jejichž součástí jsou 9. a 10. závod ČP a MČR štafet. Závody pořádá liberecký oddíl Slavia Liberec Orienteering (VLI).

Centrum závodu bude v osadě Skelná Huť, kde bylo centrum poslední etapy vícedenních MTBO před 2 lety. Odtamtud se bude dojíždět na kole na první 2 etapy (8km na E1, 3km na E2), zbylé 2 etapy jsou v centru.

Přihlášeno je nyní cca 390 závodníků z 10 zemí. Favority v elitních kategoriích nebudeme tentokráte hledat jenom mezi našimi závodníky, ale díky zařazení závodů do WRE je zde i dobrá zahraniční konkurence. Mezi muži to bude boj mezi Jirkou Hradilem, Vojtou Stránským, Honzou Svobodou, Lucou Dallavalle, Kevinem Haselsbergerem, Samuli Saarelou, překvapit mohou samozřejmě i další, třeba Vojta Ludvík nebo Marek Pospíšek. V ženách řádíme mezi favoritky Martinu Tichovskou, Renatu Paulíčkovou, Stanku Fajtovou a Lauru Scaravonati.

Co nás vlastně čeká? E1 bude v terénu MČR na klasické trati z roku 2009, E2 sprint bude na bývalém letišti, štafety a E3 budou ve zvlněném až kopcovitém terénu s hustou sítí cest, tedy typickém místním terénu.

Většina závodníků bude spát přímo v centru závodů ve stanech nebo v autech. O večerní program se postarají DJ Piňda a DJ Mára. Počasí čekáme takové rozumné letní, nebude sice extrémně teplo, ale ani moc pršet by nemělo :-)

Veškeré informace, kterých tam zatím moc není, naleznete na webu závodů. Pokyny jsou již online na webu, startovky snad brzy přibudou.

PS: Pořadatelé neposlali žádné předzávodní informace, takže článek jsem sestavil na základě informací z pokynů :-)

| přečteno 3528x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot