MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP MTBO - Náměšť na Hané - předzávodní informace

ČP MTBO - Náměšť na Hané - předzávodní informace Tento víkend - 23.-24. května - nás čeká po dvoutýdenní pauze další dvojzávod Českého poháru MTBO pro rok 2015. Pořadatelem je šumperský oddíl LKT 80 Šumperk, závody mají centrum na fotbalovém hřišti v Náměšťi na Hané. Stavbu tratí mají na starosti po oba dny české reprezentantky, Naděžda Skácelová (middle) a Marie Březinová (long).

Co nás čeká v lese? Haná to nejsou jen lány pšenice a řepky, ale i nějaké ty kopečky pořadatelé našli, což jistě zjistíte z převýšení tratí a následně pak v lese. Les je ohromně proměnlivý, najdete v něm komunikace všech druhů - krásnou lesní silničku s povrchem, který nemá ani D1, velmi rychlé hlavní cesty, měkké nepoužívané staré cesty na pasekách porostlé trávou, tečkované průseky všech šířek a obtížností, prostě úplně všechno co si dokážete představit. V lese, bohužel, neustále probíhá maloplošná těžba a probírky porostů, takže můžete kdykoli a kdekoli narazit na lesní techniku i nově pokácené stromy přes cestu a nebo naopak těžaři čerstvě odklizené stromy, které jsou však v mapě vyznačené.

Na middlu se promiddlíte všemi typy lesa, který celý zmapovaný prostor nabízí. Od čistého borovicového porostu, přes trávou zarostlé cesty a cestičky ve vzrostlém smrkovém lese, přes parádní tečky ve středně vzrostlých hustnících až po středoevropskou specialitu šumperáky zvanou ŠUHUS (kdo na to první přijde, má u ředitele závodu pivo a zelenou). V neděli ještě navíc vyzkoušíte i krásné, listím zapadané cestičky v dubovém lese.

Long nabídne mnoho variant postupů a závodníci prostřídají různé typy lesa. Hlavní kategorie budou přejíždět místní říčku Šumici, na níž je v celém prostoru jen jeden most, avšak šest parádních brodů. Ty, které připadají v úvahu na předpokládaných postupech jsou pořadateli vyzkoušené. Jezdí přes ně běžně velká auta, mají pevná dna a ani není třeba zpomalovat (ať mohou pořadatelé natočit pěkná videa do pozávodního sestřihu). Závodníci budou přejíždět přes silnici 3. třídy. Řidiči budou upozorněni výstražnou tabulí na obou vjezdech do lesa, ale pořadatelé prosím všechny závodníky, aby se před nájezdem na tuto komunikaci řádně porozhlédli a zpomalili. Nájezdy budou v lese označeny červenobílou vytyčovací páskou.

Kde hledat favority? V dámské elitě budou k hlavním favoritkám patřit Renata Paulíčková, Kateřina Nováková nebo pouze v sobotu startující Martina Tichovská. V mužích bude určitě vyrovnaný souboj mezi Martinem Ševčíkem, Honzou Svobodou, Markem Pospíškem a Jirkou Hradilem. Překvapit mohou i rakouští závodníci. Celkově je přihlášeno 304 závodníků na sobotu a 340 na neděli.

Skupina místních nadšenců již od minulého roku na třech místech v lese buduje překrásné, ale pro MTBO dosti nebezpečné singl treky (lávky, vysoké překážky a až 2m dlouhé skoky). V mapě to budou úzké tečky, ještě zdůrazněné fialovými vykřičníky podél těchto treků. Pokud je budete chtít využít, pak jedině z kopce dolů a nikoli v protisměru do kopce - to je hodně nebezpečné. Nicméně tratě jsou vedeny tak, že tato varianta postupů nahoru je výrazně nevýhodná.

Večírek bude zpestřen tříčlenným štafetovým závodem na trenažérech, kde se proti sobě utkají zástupci z Čech, Moravy a Slezska. Veškeré informace budou upřesněny před jeho startem. Zájemci, hlaste se v průběhu soboty. Jak bývá na závodech LKT 80 Šumperk zvykem, místními fotbalisty bude zajištěno bohaté občerstvení s teplým jídlem, pitím všeho druhu a buchtami na nedělní snídani. Informace pro rodiče - dětská školka bude, navíc i s doplňkovým dětským závodem na kolech i odrážedlech.

Detailní informace k závodům naleznete na webu závodů, pokyny jsou tam od středy, startovky budou vydány jistě co nevidět.

PS: Článek byl sestaven na základě informací od ředitele závodu Jirky Krále a byl pouze redakčně editován.

| přečteno 2860x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Honza -mAk- Svoboda |
Prosím o posun prezentace
Ahoj, nešlo by prodloužit prezentaci alespoň do jedný? Přijde mi to trochu přehnaný, když je start ve dvě mít prezentaci do 12ti - nebo se s tím jakoby neofiko počítá, že se to tradičně stejně natáhne? (c;
Jirka Král |
No právě kvůli nebezpečnému protahování prezentace je to takto nastavené. Nikoho neodmítneme ani po 12. hodině, ale stíhat to takto budeme my pořadatelé i vy závodníci akorát tak v klidu a bez stresu. Ale pozor, tuto informaci neberte jako návod k pozdnímu dojezdu na závody!!! Všichni to chceme mít v klidu.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot