MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP MTBO Jabkenice

ČP MTBO Jabkenice O uplynulém víkendu se konalo 7. a 8. kolo ČP MTBO. Pěkné zázemí tentokrát poskytl sportovní areál v obci Jabkenice, příslib pěkného závodního víkendu přilákal téměř 380 závodníků. Pořadatelem byl oddíl EKONOM PRAHA MTBO.

Sobotní horký den zaháněl všechny do stínu, ve kterém se ale stejně nikdo moc neochladil. Závodilo se tak v náročných podmínkách, se kterými si v elitní kategorii nejlépe poradili Martina Tichovská a Ruslan Gritsan, z Čechů byl nejlepší Honza Svoboda. Závod byl také nominačním na Juniorské MS a Evropský pohár dorostu, rozhodnutí o nominaci od Petra Melouna Lukavce najdete v samostatném článku na MTBO.

V průběhu celého odpoledne probíhala kvalifikace v rámci vložené soutěže Nejlepší Píchač MTBO. Z kvalifikace postoupilo 8 nejlepších do vyřazovacích bojů. Některé nabídly napínavou podívanou a konkurenci v nich nenašel Kryštof Bogar. Odnesl si tak jednu z nejhodnotnějších cen celého víkendu, nosič na kola za auto.

Koncert živé hudby a následná produkce místního DJ nahnala na parket nejednoho závodníka na další tréninkovou fázi a podle zvuků kytary a zpěvu tipujeme, že večírek končil až nad ránem...

V neděli se vyráželo do lesa, kterým večer a v noci prošla silná bouře, která v okolních vesnicích trhala střechy. Měli jsme rozhodně štěstí, že bouřka nijak zásadně nenarušila ani závodní ani společenskou část závodů. Na nejvyšších stupních se opět objevili Ruslan Gritsan a Martina Tichovská, z Čechů byl tentokráte nejlepší Vojta Stránský. Po nedělním závodě se rozhodlo pro změnu o nominaci na MS dospělých do Portugalska.

Veškeré informace k závodnímu víkendu včetně výsledků naleznete na webu závodu, průběžně tam budeme přidávat i odkazy na fotky a další články.

Nyní nás čeká prázdninová pauza, po které se potkáme na závodech pod taktovkou Gigantu, na ORIENT EXPRESS MTBO s centrem ve Šternberku. Zde proběhnou 3 závody Českého poháru, jeden z nich bude MČR ve sprintu a v sobotu odpoledne všechny čeká také MČR štafet v MTBO.

| přečteno 2457x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Graubna |
omluva

Omlouvám se závodnici,

za mé tupé předjíždění,

zasloužil bych po zadnici,

vysvětlení činu není.

 

Hned před ní jsem spadl totiž,

hlavou narval to do stromu,

způsobil jsem jí tak potíž,

spadla taky kvůli tomu.

 

Nevím však, která to dáma,

měl jsem v hlavě zatměné,

nechť se mi pak ozve sama,

má u mě dvě zelené!

Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot