MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Moravičany - předzávodní informace

O tomto víkendu, 4.-5.5., náš čekají další závody Českého poháru, tentokráte v Moravičanech. Pořadatelem je oddíl LKT 80 Šumperk.

Úplně nejdůležitější informace na začátek. Je zakázáno přenášení kol, takže závodník se může pohybovat pouze po cestách.

Dále pár základních informací - na sobotní long je přihlášeno 282 závodníků, na nedělní middle dokonce 287. Nejvíc závodníků bude tento víkend v M21E a M21A, naopak kategorie M40 Short stále skoro nikoho nepřilákala. Ze zahraničí je přihlášeno několik Poláků, Litevců a Rakušanů.

Jaký bude terén, stav sjízdnosti cest? Terén čeká závodníky o víkendu poměrně rovinatý s hustou síťí cest všech sjízdností od velmi rychlých kvalitních ježděných cest přes nepoužívané staré cesty v listí a trávě až po obtížně sjízdné cesty v plochých částech lesa, které jsou náročné na techniku jízdy a občas i podmáčené. V listnatých částech lesa je mnoho málo viditelných průseků, občas zarostlých trávou. Uvidíme, co udělá se sjízdností předpovídaný déšť ze čtvrtka na pátek a během pátku. Aktuální fotky ze závodního prostoru z 1.5. můžete najít pod tímto odkazem.

Při pohledu do startovních listin nechybí mezi elitními kategorie žádný z medailistů z úvodního víkendu ČP MTBO, takže kvalita startovní pole je zaručena. Navíc uvidíme v dámské elitě rakouskou stálici Michaelu Gigon. Zároveň upozorňujeme závodníky, že oba dny to bude poměrně daleko na start - vždy přes 6km.

Závodní prostor se nachází v krásném lese v CHKO Litovelské Pomoraví. Navíc je zde i několik maloplošných rezervací. Z těchto důvodů je zakázán jakkýkoliv pohyb mimo cesty. Pořadatelé prý využijí na tyto závody jen část zmapovaného prostoru, takže se třeba můžeme těšit v nejbližších letech na další závody v této oblasti.

Veškeré zázemí najdou závodníci v centru. Dojezd po oba dny, občerstvení, mytí kol, úschovu kol i parkoviště. To samé platí i o večírku. Jedině tělocvična bude vzdálena necelé 2km. Dětský koutek bude mimo shromaždiště na oploceném dětském hřišti u místní školy.

Pokyny, startovky i veškeré další informace jsou již od středy na webových stránkách závodu.

| přečteno 2661x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot