MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

ČP Kladno: Předzávodní informace # Sprint OAZA

Máme pro vás první dávku informací k závěrečnému pohárovému víkendu 5. – 6. října na Kladně. První informační vlna se týká Sprintu OAZA, kterým začíná celý závodní víkend.

Celý víkendový program začne v sobotu ráno u nákupního centra OAZA. Jak se dostat k OAZE je první orientační rozcvička. Příjezdové cesty nebudou námi pořadateli nijak označeny, rozhodli jsme tak proto, protože nákupní centrum má ze všech hlavních směrů své vlastní návěstní tabule. Nedají se přehlédnout, je to jasné jako fáborky na start.

Kdo bude přijíždět v pátek večer, tak (pokud má ubytování od nás) jede na Sletiště, které je cca o 4km dál od nákupního centra. Sletiště je slavný kladenský sportovní areál. Na Sletišti proběhnou nedělní závody družstev. Centrum na OÁZE ožije až se sobotním rozbřeskem.

Sobotní zázemí – parkoviště pro závodníky - je kompletně na asfaltu. Máme pro vás vyhrazenou celou polovinu parkoviště nákupního centra kde je cca 150 míst. Některá místa musíme nechat pro zákazníky supermarketu. Vše budou organizovat pořadatelé, parkovné nevybíráme.

Část parkoviště jsme vyhradili pro stánky, které znáte ze závodů ČP MTBO - Haven, Force, Miry, Autopilot... Těšit se můžete také na venkovní catering. Zajímavým stánkem bude jistě Cafeterie a stánek energy drinku Big Shock.

Bezprostředně vedle tohoto stanového mini-městečka, hned vedle vstupu do obchodního centra bude Startovní koridor pro závod Sprintu! Na start se tedy od svého auta dostanete bez jakéhokoliv ježdění- uvidíte na něj od auta. Stejně tak cíl je nedaleko parkoviště a místa startu. Vše je přehledně vidět na foto plánku.

Netradičně je tedy vše na jednom místě! Původně jsme uvažovali o nevybírání map, ale nedotáhli jsme logisticky nějaké rozumné řešení oddělených karanténních zón, takže standardně do startu posledních závodníků se budou mapy vybírat.

Další zajímavostí bude startovní rampa pro kategorii Elite Mužů a Žen. Všechny ostatní kategorie budou startovat standardně. Proč startovní rampa? I když po Sprintu je ještě odpolední Middle, chceme Sprint pojmout jako „poslední" individuální závod letošního ročníku a patřičně vás všechny a zvlášť Eliťáky nabudit k poslední šanci vylepšit své letošní výkony a tak trochu oslavit letošní sezónu MTBO.

S tím souvisí i další zvláštnost: Získali jsme výjimku pro start Elity - pro sprint nebudou jejich startovní časy losované, ale budou stanoveny v obráceném pořadí průběžného stavu Českého poháru, takzvaně odzadu až po ty nejlepší. Zároveň se budou střídat na rampě vždy muž a žena. Bude to pocta pro nejlepší České a vlastně světové MTBO závodníky! Nejlepší desítka bude startovat v době, kdy většina z vás bude již z lesa zpátky, a tak doufáme, že nejlepší borce na startu spolu s námi a snad i příchozími diváky patřičně povzbudíte. A aby to Eliťáci měli opravdu světové, budou si moci odebrat mapu od asistentky na rampě až 10 vteřin před startovním signálem. Ostatní kategorie se toho nemusí obávat, vy budete moci vedle rampy zakládat a studovat mapu celou minutu dle tradičního startovního rituálu. Každopádně po startu následuje více než 100m dlouhá asfaltová rovinka k mapovému startu.

Jistě chápete že, o prostoru sprintu toho nemůžeme předem moc prozradit. Snad jen že je to typický příměstský lesopark s neuvěřitelnou změtí větších či menších pěšinek. Jako u každého správného MTBO Sprintu: přemíra snahy o maximální rychlost vás může snadno připravit o kvalitní výsledek. A pozor: pár desítek vteřin může u sprintu znamenat výraznou bodovou ztrátu nebo zisk do žebříčku ČP! Troufám si tvrdit že v lese budeme mít suveréně nejvíc hlídačů ze všech pohárových závodů (cca 20 lidí) ani né tolik kvůli vám, ale především kvůli případným nenechavcům. Ale když už tam budou, budou dbát i na dodržování pravidel. V této souvislosti zmíním, že vodní plocha se „přeběhem" překonávat nesmí.

Opět používáme oranžovou barvu pro louku, kde nejsou moc patrné cestičky, ale smí se tam jezdit na kole. Zcela nově použijeme značku 710.1 (černé křížkované šrafování) která je doporučena pro možné označení prostorů - ploch v lese, kde se smí jezdit na kole (např. vydupaný plácek, generalizovaná křižovatka, kterou nelze vykreslit podrobně, nebo lesní dětské hřiště viz. přiložený obrázek)

Po Sprintu budete moci k obědu využít přímo vnitřní food court nákupního centra, kde je např. Pizzerie, nebo tradiční „číňani". Nebo venkovní cateringový stánek, případně se vydat do vzdálenějších kladenských restaurací.

Mimochodem uvnitř OAZY bude v teple fungovat i dětská školka. Dětský závod chystáme až na neděli, v sobotu však vaše odvážnější ratolesti mohou zkusit sprint v MW14, trať je krátká a lesík malý. Doporučujeme cca od 8 let.

Ale vzdalovat se od OAZY jinak nebude záhodno. Zvlášť pro ty, kterým se sprint povede. S minimálním časovým odstupem po dojetí posledních závodníků bude přímo před Centrem OAZA probíhat slavnostní vyhlášení všech kategorii (v případě deště bude vyhlášení uvnitř nákupního centra).

Po obědě a vyhlášení vás čeká, v souladu s formátem závěrečného víkendu ČP MTBO odpolední Middle. Ten bude již zcela dle tradičních zvyklostí. Start je poměrně daleko - 6km - a je to přes město Kladno. V městské zástavbě by cesta na start šla obtížně vyfáborovat, použijeme tedy mapku, jejíž využívání se víc a víc rozmáhá. Příjezdem do cíle Middlu se centru na OAZE nijak nepřiblížíte, takže po druhém sobotním závodě vás bude čekat ještě poctivé „vyjetí" zpět k autům. Vyčítání bude ovšem v cíli Middlu.

Jakmile dorazíte zpět k OAZE, už se jen zabalíte a krátkým přesunem auty se dostanete na Sletiště - centra nedělního závodu resp. na vyhrazené parkoviště. Nedaleko odtud proběhne závěrečný večírek letošní sezóny spolu s vyhlašováním celkových vítězů Českého Poháru. Ale o tom vám napíšeme až v dalším avízu. Zůstaňte naladěni.

Samozřejmě formálně budou veškeré informace v POKYNECH, jejichž zveřejnění je otázkou již jen pár desítek hodin.

| Zobrazeno 3349x | MTBO ČP + MČR | Jan -Kouřa- Kouřimský

Komentáře článku

Napsat nový komentář
hasa |
hurá do toho

Vypadá to na super organizaci a pěkné poježdění! Ta se už moc těšim!mAk |
taky doufám, zároveň to asi bude chtít mimořádnou ostražitost na kolo a věci, když to je takhle na veřejným místě...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru