MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Jedovnice - předzávodní informace

O tomto víkendu, 16.-17.6., náš čekají další závody Českého poháru, tentokráte v Jedovnicích. Pořadatelem je oddíl KOB Start Blansko.

Úplně nejdůležitější informace na začátek. Je zakázáno přenášení kol, takže závodník se může pohybovat pouze po cestách. 

Nejdříve základní informace - na sobotní middle je přihlášeno 329 závodníků, na nedělní long dokonce 341. Tradičně nejvíc našlapaná je kategorie H21A, naopak vůbec nikdo se nepřihlásil do kategorie H40B. Ze zahraničí jsou standartně přihlášeni hlavně Slováci a 2 polští eliťáci.

Do open kategorií je nahlášeno kolem 25 závodníků. Tratě jsou vedeny zejména po rychlých lesních cestách bez výrazné mapové náročnosti. Ideální délka open-longu je v sobotu 15,6km a v neděli 31,5km.

Mezi favority chybí v dámské elitě Bára Chudíková, mezi muži jedou všichni favorité. Vítěze je velmi těžké tipovat, přesto tu máme od ředitele závodu jeho tipy - na middlu, který je velmi rychlý, ale mapově a technicky náročný by to snad mohlo sednout MaKovi. Long bude ve znamení fyzicky náročné tratě, kde má každý postup několik voleb. Na longu jako vítěze tipujeme Paryho. V ženské elitě svede boj Paulíčková s Kaminskou, stejné to bude pravděpodobně i na longu."

Jaký bude terén, stav sjízdnosti cest? Terén je jak kopcovitý se spoustou příkrých svahů do údolí, tak plochý na hlavním hřebeni. Porost často listnatý se svými vynikajícími rychlými cestami a jehličnatý s typickými tečkami a postupy v hustnících. Množství rýh, údolíček a velmi hustá síť lesních cest všech sjízdností a obtížností, činní tento prostor mapově velmi náročný. Stav sjízdnosti ještě bohužel trošku pomění očekávaný noční déšť. V této chvíli je, ale povrch stále velmi rychlý. Na víkend je zatím velmi dobrá předpověď.

MTBO se jelo v Jedovnicích naposledy v roce 2001 a to Remerx Cup o 3 závodech, vítězem byl tehdy Martin Ševčík a mezi ženami Drabinová Jitka. Část mapy je úplně nová, bajkery nepolíbená. Závodní prostor se nachází v krásném lese v sousedství Moravského krasu. Na jeho území leží dvě rezervace a jeden přírodní park. Centrum závodu je velmi zajímavé i díky rybníku Olšovec, kde se koná MS v závodech motorových člunů a také tradiční rybolovy.

Závodníci si užijou i večerní párty přímo v klubu v centru závodu s velkou terasou, kde vás budou občerstvovat a kulturně obšťastňovat. Muziku obstará DJ xOB a hlavní večerní program bude lehce sportovně, společenský. Nechte se překvapit. PS: čelovka může být výhodou.... Hlavními sponzory jsou Merida (největší dodavatel kol na trhu) a lokální pivovat Černá Hora.

Pokyny i startovky budou na webu pravděpodobně ve středu v noci. Veškeré potřebé informace najdete na webu závodu.

PS: Článek byl sestaven ze zajímavých informací od ředitele závodu (Roman Daněk) a pouze lehce editován.

| přečteno 2971x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
:-) |
mtbo v Jedovnici 2005
www.sbk-ob.com/zavody/2005/0506mtbo/news.htm
xOB |
Re: mtbo v Jedovnici 2005
To byl jinej prostor: Bystrec Nyni je to na druhou stranu Proklest
mAk |
Re: mtbo v Jedovnici 2005
tipuju, že chyba v tom článku vznikla tím, že původní informace o roku 2001 se vázala k tý straně rybníka kde se letos pojede (c;
xOB |
Re: Re: mtbo v Jedovnici 2005
Presne tak, v prostoru, v kterym se pojede letos, se jelo naposledy 2001 a v casti nikdy Dobra dedukce favorite :-), je videt, ze jsme vsadili na dobryho kone :-))
mAk |
Re: Re: Re: mtbo v Jedovnici 2005
sem po rýmičce... tak to s tim favořitěním nebude tak horký (c: Nicméně dle dochovaného SNS fotoreportu v roce 2005 zvítězila Míša, Tomíno, Leoš a já sem nejspíš vyhrál večírek (c: http://www.sns.cz/kalby/?action=2005-06-11-mtbo-jedovnice
Tomíno |
Re: Re: Re: Re: mtbo v Jedovnici 2005
A já byl na večírku druhej společně se Šurgym :-)Po dvou hodinách spánku mi to jelo neskutečně .To je muj recept na víkendovou výhru v Jedovnici . Pořádně zapařit :-))
mAk |
Re: Re: Re: Re: Re: mtbo v Jedovnici 2005
(c:
xOB |
Re: Re: Re: Re: Re: Re: mtbo v Jedovnici 2005
Opet upresnuji, jsou TY Jedovnice, takze zaparime v Jedovnicich a ne v Jedovnici
Roman |
Chyba prepisovatele prispevku, bylo uvedeno: "MTBO se v tomto prostoru jelo naposledy v roce 2001 a to Remerx Cup o 3 závodech". Jinak prostor je zde http://mtbo2012.sbk-ob.com/index.php?page=prostor
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot