MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Hradec Králové - předzávodní informace

Již tento víkend náš čekají další závody Českého poháru, tentokráte v extra rovinatém Hradci Králové. V sobotu je na programu jediný letošní ultralong, v neděli pak middle.

Počty přihlášených závodníků jsou letos určitě nejvyšší, sobota 340 lidí, neděle 370 lidí. Zahraniční účastníci jsou nejvíce zastoupeni tradičně ze Slovenska, dva závodníci přijedou z Německa a po jednom z Polska a Rakouska (pokud se dá Míša Gigon počítat za zahraniční závodnici). Do Open kategorií máme přihlášených cca 10 lidí na oba dny. Nějaké velké dohlášky na místě asi neočekáváme.

Z favoritů v mužích chybí jen Franta Bogar a Vojta Stránský, v ženách jsou přihlášeny všechny nejlepší. Pro všechny, včetně elitních kategorií platí, že hlavně v sobotní ultra longu mohou překvapit dobří cyklisté.

Tradičně nejvíce závodníků mají dospělé kategorie. Hodně lidí opět přilákala kategorie H40A a naopak nejméně (jeden) je v kategorii H40B. Tyhle kategorie jsou ještě mladé, a proto jsme se rozhodli katagorii H40B nezrušit a zkusit ukázat, jaký by mohl být mezi těmito kategoriemi rozdíl.

Zdejší terén slibuje velice rychlý závod. Je to tady úplná rovina a většina cest je velice dobře sjízdných. To je asi i důvod velkého počtu přihlášených závodníků, lidé mají takovéto terény rádi. Navíc jestli vyjde předpověď počasí, bude to pro všechny hezká projíždka po lese.


Kdy se v tomto terénu jelo naposledy MTBO? To je otázka pro pamětníky. Vybavuju si, že se před řadou let se jel závod z Bělče (jedna z obcí na okraji mapy). Je to už hodně dlouho a vůbec jsem o tom nenašel žádné záznamy. Jinak ze Stříbrňáku se zatím žádné MTBO závody nejely. Je to spíš tradiční prostor pro pěšáky.

Po vyhlášení se bude dát posedět v místní restauraci, kde bude hrát nějaká ta hudba. Žádné speciální kulturní vystoupení nechystáme.

Veškeré informace naleznete na webu závodů. Pokyny již naleznete od čtvrtečního ráno na webu, startovky tam očekávejte dnes odpoledne/večer.

PS: Článek byl sestaven ze zajímavých informací od ředitele závodu (Honza Jiran) a pouze lehce doplněn

| přečteno 2998x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot