MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Číměř - předzávodní informace

Již tento víkend (31.května - 1.června) náš čekají další závody Českého poháru v roce 2014. V sobotu je na programu middle, v neděli pak long. Závody pořádá pražský oddíl MTBO ČZU PRAHA.

Centrum závodu bude v dětském táboře Bílá skála za obcí Číměř na Jindřichohradecku. Počty přihlášených závodníků jsou standartní, na sobotu i neděli je přihlášeno cca 330 lidí. Nejobsazenější kategoriemi jsou také tradičně M21A a W21A.

Favoriti v elitních kategoriích budou jako obvykle naši reprezentanti, v mužích především Vojta Stránský, Honza Svoboda a Jirka Hradil, v ženách pak Martina Tichovská a Renata Paulíčková. Ze zahraničních závodníků potrápí naše favority především Thomas Klimo, Michaela Gigon a Stanka Fajtová.

Co nás vlastně čeká? Kopcovitý terén v nadmořské výšce 520-720 m.n.n. s velkým množstvím cest a průseků různé kvality a sjízdnosti. Trošku napršelo, tak uvidíme co to se sjízdností udělá. Jinak je sjízdnost obecně dobrá. MTBO se v daném terénu ještě nikdy nejelo, část prostoru závodu je zmapována dokonce úplně nově. Někteří možná terén znají ze Sixnumbers 2006.

Na večírek přijede živě zahrát skvělá corporate punk kapela Die Kabbelka. Centrum závodu je pěkné, klidné místo uprostřed lesů. Většina závodníků spí přímo v centru, nabídka typu ubytování byla široká. Počasí čekáme dle předpovědí lehce proměnlivé, nebude teplo ani zima, ale pršet by snad moc nemělo.

Veškeré informace naleznete na webu závodů. Pokyny i startovky očekávejte tam zatím nejsou, ale určitě budou ještě doplněny.

PS: Článek byl sestaven z informací od Fandy Paška (ředitele závodu) a pouze redakčně upraven a uhlazen ...

| přečteno 2456x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot