MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

ČP Chacholice - předzávodní informace

Již tento víkend náš čekají první závody Českého poháru v roce 2013. V sobotu je na programu jediný letošní ultralong, v neděli pak middle. Závody pořádá oddíl SK Chrast (CHT).

Centrum závodu je v sousední vesnici od města Chrast, Chacholicích, s centrem v místním sportovním areálu. Počty přihlášených závodníků jsou podobné jako při loňských pohárových závodech, na sobotu 309 lidí, na neděli 330 lidí. Oddíl z Chrasti sice pořádá závody MTBO asi poprvé v historii, ale protože se jedná o zkušené pořadatele běžeckých závodů, očekáváme bezproblémový průběh závodů.

Favority lze před prvními závody jmenovat těžko, ale určitě můžeme počítat s podobnými jmény jako v letech minulých. Ze startovních listin vybíráme alespoň pár jmen - v ženách Renata Paulíčková, Markéta Kuchařová nebo Martina Tichovská, v mužích pak Honza Svoboda, Jirka Hradil nebo Jarda Rygl, ale překvapit můžou i další jména.

Podstatnou změnou oproti roku 2012 jsou názvy kategorii na M (men) a W (women). Nejobsazenějšími kategoriemi jsou tradičně M21E, M21A a W21A.

Uvidíme, jak vyjde na první závody ČP počasí. Zatím to vypadá spíše na aprílové počasí. Dle informací od pořadatelů by však většina cest měla být dobře sjízdná i za deště.

V chrastecké sokolovně proběhne v sobotu večer jak vyhlášení, tak pak i večírek za doprovodu místní Country kapely.

Veškeré informace naleznete na webu závodů. Pokyny i startovky očekávejte řádově v průběhu čtvrtka.

| přečteno 2808x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Natália Tyszová |
Odvoz

Zdravím,

zháňam odvoz do Chrasti, ak by mal niekto miesto v aute z Ústí nad Labem alebo z Prahy, nech sa mi neváha ozvať na email nata1meister@gmail.com

Ďakujem.

Radek |
aktuální info před závody
Zdravím všechny příznivce MTBO. Blíží se oficiální začátek ČP MTBO a je tu opět jeden zásadní nešvar pořadatelů. Upozorňuji na něj již několik let a ono to prostě ne a ne vydat jako podmínku v prováděcích předpisech. Oč jde? O to, že pořadatelé nejsou schopni vydat pokyny a startovní listinu dříve než v pátek. Třeba se to povede již pořadatelů Chrasti, ale já osobně si myslí, že standard nastavený pro závody ČP by měl být výše. Proč nevydáte startovky už ve středu. Minimálně i délky tratí či nějaké další info. Proč to třeba ve VČ oblasti funguje i u "malých" pořadatelů.
Meloun |
"Ne a ne vydat jako podmínku.." ;o) Zatím to nikdo nikdy nenavrhnul, takže nebyl důvod to dávat do dokumentů jako podmínku. Můžeš to předložit jako návrh na Shromaždění sekce a myslím, že to jakožto rozumnej nápad nebude problém prosadit.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot