MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

ČP Bynovec - předzávodní informace

Již tento víkend (3.-4. května) náš čekají první závody Českého poháru v roce 2014. V sobotu je na programu long, v neděli pak middle. Závody pořádá oddíl KOB Děčín (LDC).

Centrum závodu je v obci Bynovec na fotbalovém hřišti, kousek za Děčínem. Počty přihlášených závodníků jsou podobné jako při loňských pohárových závodech, na sobotu i neděli je přihlášeno cca 330 lidí. Nejobsazenější kategorie jsou M21A a W21A. Rodiče s dětmi si můžou zajet kategorii Open Family.

V mužské elitě startuje v sobotu kromě Duka celá červená skupina, v neděli je červená skupina kompletní. Kryštof Bogar pochopitelně nestartuje, protože letos se bude věnovat výhradně XC. Favority těžko tipovat, uvidíme jak má kdo na jaře natrénováno. Určitě Chláďa, mAk, Duk, Pari, Vojta Stránský, Mára Pospíšek. V ženách chybí z červené skupiny Hana La Carbonara a Natálie Tyszová, která pořádá. K favoritkám patří Martina Tichovská, Renata Paulíčková, Stanka Fajtová a nově Katka Nováková.

Co nás vlastně čeká? Na longu nás čeká náhorní plošina nad údolím Labe, rozbrázděná několika údolími. Dlouhé postupy budou většinou po lepších cestách (avšak ne vždy). Na middlu pak zvlněný terén s hustou sítí cest trochu horší kvality (za což vděčíme lesní technice), protkaný páteřní sítí zpevněných cest.

Večírek proběhne přímo v centru ve vytápěných stanech a zahraje nám DJ Kaučuk. Závodníci spí buď ve stanech v centru, v tělocvičně v Ludvíkovicích a logicky i blízkých penzionech.

Uvidíme, jak vyjde na první závody Českého poháru počasí. Doufejme ve stabilní slunečné až oblačné počasí beze srážek, jen teploty nebudou moc vysoké.

Jako zajímavost pro závodníky doporučujeme navštívit některou z vyhlídek do Labského kaňonu. Ale až po závodě, většina jich je v závodním prostoru.

Veškeré informace naleznete na webu závodů. Pokyny i startovky očekávejte v průběhu čtvrtka až pátka.

PS: Článek byl sestaven z informací od Martina Horáka (ředitele závodu) a pouze redakčně upraven a uhlazen ...

| Zobrazeno 2915x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Libor H40L |
ul. Kamenická v Děčíně v rekonstrukci
Kdo pojedete do Bynovce ve směru od Ústí nad Labem a přes most do Děčína po E442/13, za mostem je v rekonstrukci ul. Kamenická, průjezdná obousměrně, ale na světla. Počítejte s možným zdržením.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru