MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

ČP Bruntál - předzávodní informace

Tento víkend, 10. a 11.8.2013 se uskuteční další závody Českého Poháru MTBO, tentokrát v podhůří Jeseníků v Bruntále. Vše v režii pořadatelů z A-TEAM Novo Bruntál. V sobotu je na programu long, v neděli pak middle. V řádném termínu je přihlášeno okolo 220 závodníků z Česka, Slovenska, Polska, Rakouska, Německa a Maďarska.

Pro reprezentanty je to jedna z posledních možností otestovat své tréninkové úsilí před MS, které se koná koncem srpna v Estonsku. O vítězství tak budou v pánské elitě bojovat zejména nominovaní Franta Bogar, Jirka Hradil, Mára Pospíšek Vojta Stránský a Honza Svoboda. Jediným z nominovaných závodníků, který na závody do Bruntálu nedorazí je Kryštof Bogar. Naopak všechny nominované ženy si nenechají ujít příležitost porovnat svou formu s ostatními, a tak na čelních pozicích zřejmě uvidíme Marušku Březinovou, Renatu Paulíčkovou, Naďu Skácelovou a Martinku Tichovskou.

Ze zahraničí (včetně Slovenska) se zúčastní celkem okolo 45 závodníků, kde se zejména v pánské elitě budou chtít ukázat rakouští reprezantanti Andreas Rief a Kevin Haselsberger a polští reprezentatni Maciej Gromadka a Sebastian Wojtynek. Naše dámy jistě potrápí Anna Kaminska, Stanka Fajtová nebo Mischa Gigon. Na startu se objeví také kompletní tým nominovaných na Juniorské mistrovství světa. Vzhledem ke své výkonnosti je ale uvidíme zejména v Elitě.

V Bruntále vás čeká podhorský, zvlněný až kopcovatý terén v nadmořské výšce 450 – 650 m.n.m. V prostoru je dost lesních zpevněných i nezpevněných cest, pěšin a průseků různého stupně průjezdnosti, občas s kamenitým podkladem, místy dost klacků a v některých oblastech bujná vegetace. Sucho posledních týdnů způsobilo, že jindy měkké vyjeté koleje od lesní techniky jsou tvrdé jako kámen a navíc skryté pod nevinně vypadajícími trsy trávy. Tato kombinace může být nebezpečná i pro technicky zdatné jezdce. V tečkách tedy dávejte bacha! Stavitelé tratí odhadují, že vítězné časy se u většiny kategorií budou pohybovat na spodní hranici směrných časů.

V tomto prostoru se závody jely naposledy před deseti lety, na konci srpna 2003. Třetina nynější závodní oblasti však nebyla pro MTBO dosud použita. Před deseti lety v pánské elitě zvítězili na krátké trati shodným časem Aleš Linhart a Jiří Procházka a klasiku nejlépe zvládl Ctibor Podrábský. V ženách oba závody vyhrála Markéta Jakoubová (Jirásková). Za zmínku jistě stojí, že klasiku v H14 dlouhou 5 kilometrů vyhrál Mára Pospíšek za 24 minut.

V následujících hodinách a dnech na webu závodu naleznete na webu závodu pokyny, startovky a jiné důležité předzávodní informace.

PS: Informace pocházejí od ředitele závodu Petra Jaška a byly pouze lehce editovány.

| Zobrazeno 3371x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
mAk |
vzpomínka
Taky mám na tehdejší Bruntál vzpomínku a to že jsem tam poprvé v životě zařízl JaRyna (asi na tý klasice píchnul) (c:
Jašík |
Další vzpomínky

Ještě by se mohl se vzpomínkami na H14 vyjádřit Mára, jestli si teda na svůj kojenecký věk ještě pamatuje :-)

Já si zas vzpomínám, že jsme při projíždění tratí za poslední týdny zlomili 3 patky, 2 přehazovačky a chytili asi 10 žaketů... (To má být lákadlo!)

Šárka |
V sobotu žakety nehrozí, pro Bruntál je aktuální předpověď 14 st. přes den, 9 v noci, takže si přibalte čepice a zimní bundy. Jedete do kraje, kde začíná duben2 ;-)
Mára |
Náhodou si pamatuju. Moje první MTBO závody v životě! Kategorii H14-18. Na takovou událost se prostě nezapomíná! To je hustý, že budu slavit 10 let s MTBO zase v Bruntále :-)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru