MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

ČP 2017 pokračuje v Brně

Po desetitýdenní pauze se do českých terénů vrací letošní seriál ČP MTBO. Ne že by se nezávodilo. Reprezentanti by mohli vyprávět, kolik toho během prázdnin sjezdili a i my ostatní jsme měli možnost si provětrat nohy na zahraničních mapách. Zatímco na konci prázdnin se český pohár konal v Maďarsku, teď pro změnu bude Brno hostit i pohár slovenský.

V sobotu 23. a neděli 24. září bikery s mapníky přivítá zřejmě největší český sportovní areál. Určitě největší co do kapacity, protože stopadesát tisíc diváků se na žádný jiný český stadion nevejde. Překonání diváckého rekordu se během nadcházejícího víkendu neočekává, nicméně je mnoho důvodů proč do Brna dorazit.

Tak například: pod zkratkou TBM závodí velká část registrovaných bikerů v ČP. Protože tentokrát pořádají a závodit nebudou, je tu příležitost ke zisku pěkného (alespoň na oko) umístění ve své kategorii.

Do Brna je to blízko ze všech stran (tedy bylo by, kdybychom pořád někde neopravovali nějaké dálnice, které do Brna vedou)

Závody budou určitě skvěle připravené - aby tak ne, když je Brňáků tolik ;-) Navíc tratě staví slovutní mistři Pari a Carlos (podrobnosti o tratích zde v rozhovoru se staviteli)

Budete mít možnost na vlastní nohy poznat exkluzivní terény kolem Brna a alespoň na chvíli si můžete připadat jako Rossi/Biaggi/Junková... (...doplň svého motoristického favorita)

A taky bude prima bufáč, bar a večírek a....... pak v pondělí zas do práce.

Oproti zvyklostem organizátoři dopředu publikovali mapy, tak se můžete podívat ;-) Ale radši je moc neštudujte, mohly by se vám vrýt do hlavy a co s tím pak, že?

Všechny další důležité údaje jako startovky, pokyny a číslo účtu, kam nejpozději ve čtvrtek poslat vklady, najdete na často aktualizovaném webu TBM nebo na Facebooku.

Těm, kdo pokyny a další informace nestíhají při pracovním procesu absorbovat, by měl stačit stručný extrakt článku a dalších dokumentů, takže:

V sobotu ve dvanáct sraz v Brně na okruhu!

| Zobrazeno 3153x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Alda |
startovky
řekl bych, že v OIRSU je pod sobotnim zavodem nedelni startovka po klubech....
Nikolas |
Nekonstruktivní kritika
Rád bych poděkoval organizátorům za skvělé závody. Při počasí, jaké v sobotu dopoledne panovalo, měl asi málokdo vysoká očekávání. Přesto jsem byl nadšen z krásných terénů (díky počasí poněkud techničtějších, než se asi plánovalo), čitelné, dle mého nezkušeného názoru snad i přesné mapy a zajímavé trati. Chlad po dojezdu byl sice velmi nepříjemný, ale vyhřívaný stan a dobře zásobený Nikola-Tesla-Bar dokázaly utrpení přetavit v požitek (i zážitek). Když mi později večer nalévali i na sekeru, málem jsem se rozbrečel dojetím :-) Nedělní závod se mi o to víc líbil, o co míň špatně jsem jel. Nedokázal jsem si představit, že si tenhle studený a mokrý víkend tak užiju.
Díky.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru