MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár Zubří - ohlasy po závodech

Po závodě jsem obdržel od jednoho z hlavních pořadatelů z Nového Města na Moravě, Radana Kamenického, tyto zajímavé informace o proběhlých závodech, které mi přišlo škoda nepublikovat. Nehodily se mi však do informací po závodech, takže jim vyčleňuji samostatný článek. Takže tady ho máte.

Přestože jsme při diskusích o možném termínu našich závodů (loni při formování termínovky) vyjádřovali obavu, aby se závod nejel třeba v mokrém sněhu, tak skutečnost předčila naše očekávání a nezbylo než konstatovat, že půlka října na Vysočině je "tutovka". Tedy až neskutečné "bajkerské" počasí určitě podpořilo celkový dojem ze závodů.

Pátek večer - shromáždění sekce MTBO

Sobota dopoledne - sprint
poté, co jsme se s šéfem sekce domluvili, že areál Ski hotelu budeme šetřit na nějaký významnější závod (SP), museli jsme přemýšlet o změně celkové koncepce závodů a nakonec jsme se rozhodli vše soustředit do areálu RS Zubří s tím, že některé cesty na start budou delší - v zájmu toho, aby se 3 závody nejely ve stejném prostoru. Pro sprint jsme nakonec zvolili trochu atypické řešení - vesnice + les.  Dle ohlasů soudíme, že to nebyla špatná volba (i při vědomí toho, že na několika místech se křížily tratě a bylo to trochu "o hubu". Pomohli nám také místní hasiči, ... Možná jsme i naznačili určitou cestu, kde lze sprinty pořádat.  V hlavních kategoriích zvítězili Michaela Gigon (TBM) a Jirka Hradil (TZL). Ani na dalších místech se nekonalo žádné překvapení.

Sobota odpoledne - middle
Pro delší kategorie opět vzdálený start. Díky tomu však zajímavá trať s rozmanitými pasážemi, která se nemotala "na pětníku".  Vítězství v elitních kategoriích vybojovali Martina Tichovská (VSP) a Honza Lauermann (SJI), opět žádné překvapení. Někteří závodníci sií zanadávali na nesjízdné "makadamové" cesty - značené tečkou - myslíme si, že jinak oklasifikovat opravdu nešlo (žlutá barva by znamenala, že závodník musí nést kolo!).

Sobota večer - vyhlášení závodů a dlouhodobých soutěží
To co připravil Vláďa Žíla (Astera) pro vítěze žebříčkových soutěží, byl vážně křišťálový skvost. Gratulace všem, kteří cenu získali a uznání pro Vláďu a jeho tým. Poté následoval večírek se živou hudbou. Coby pořadatelé jsme se neúčastnili, ale prý se to to "dobře rozjelo".

Neděle - Mistrovství ČR družstev
Start, cíl a divácký úsek přímo v centru závodů, tratě poněkud delší - byli jsme si toho vědomi, leč - pokud by měl někdo zájem, lze okomentovat limity a záměry stavitelů tratí ... Rozhodující pro vývoj závodu byl 3. úsek - proražený plášť dosud vedoucího Martina Ševčíka (TBM A) a nedokončený závod. Díky tomu titul poprvé v historii této Mistrovské soutěže putuje jinam, než do Tesly Brno - a sice, titul zásluhou pětice SJI Venhoda, Chudíková, Prošek, Paulíčková, Lauermann (SJI) zůstal na Vysočině.

Závodu byly přítomny dva televzní štáby - ČT Sport Brno - v pondělí nebo v úterý byla reportáž v Jihomoravském večerníku a 1. listopadu pak delší sestřih v pořadu "Sport v regionech". Dále zde probíhalo natáčení pro pořad Vertikal České televize.

K dobré náladě a pitnému režimu přispěl sponzor - Pivovar Chotěboř, firma Kalas věnovala slevové poukázky pro vítěze.

Podklady jsem pouze gramaticky vyhladil. Jinak autorství článku je plně Radana Kamenického, předsedy ČSOS.

| přečteno 3152x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot