MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár Zákupy

O uplynulém víkendu, 21.-22.9., pořádal oddíl OK Jiskra Nový Bor v Zákupech 15. a 16. závod Českého poháru MTBO 2013. V sobotu se jel middle, v neděli long.

Centrum závodů bylo na parkovišti a přilehlé louce přímo u Zákupského zámku. Závody provázelo hlavně v sobotu trošku deštivé počasí, v neděli už nepršelo. V lese i na shromaždišti bylo po předchozích deštích dost mokro, některé kořeny i celé cesty dost klouzaly, ale to k jízdě na kole patří. Večerní vyhlášení bylo na místním koupališti, ubytování buď ve stanech v centru, v nedaleké tělocvičně nebo ubytovně.

Ve velmi vyrovnaném sobotním middlu zvítězil v mužské elitě Martin Ševčík (TBM) o 9 sekund přes Honzou Svobodou (SMR) a 35 sekund před Markem Pospíškem (TBM). V ženách vyhrála Renata Paulíčková (SJI) o 52 sekund před Martinou Tichovskou (VSP) a 1:21 před Katkou Novákovou (OKP). Nedělní long, který se vyznačoval dlouhými postupy hned na první kontrolu, sednul nejlépe Jirkovi Hradilovi (TZL), za ním skončil o 1:15 Jan Lauerman (SJI) a o 1:52 sobotní vítěz Martin Ševčík (TBM). V ženách byla vítězka stejná jako na middle - vyhrála opět Renata Paulíčková (SJI) o 1:47 před Martinou Tichovskou (VSP) a o 2:51 před Natalií Tyszovou (LDC). Kompletní výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete na webu závodů.

Závody se určitě líbily, dohady na stavbou tratí jsou běžné. Sobotní tratě postavil Leoš Bogar, nedělní Franta Bogar. Závodů se zúčastnilo po oba dny kolem 300 závodníků, což je pro letošní rok takové standartní číslo. Závody provázel celý víkend komentářem DJ Mára, který jako zkušený speaker ukázal všem ostatním pořadatelům, jak má vypadat zajímavý komentář včetně sledování všech dojíždějících závodníků.

Závodníky MTBO čeká nyní již jen poslední víkend s ČP MTBO 2013. Za dva týdny, 5.-6.10., pořádají oddíly SMS Team Kladno a SKOB Slaný na Kladně 17. a 18. pohárový závod a v neděli pak MČR družstev. Součástí víkendu budu v sobotu večer i vyhlášení celkového pořadí ČP MTBO pro rok 2013. V předvečer závodů, 4.10., proběhne na Kladně také Shromáždění sekce MTBO.

| přečteno 2469x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
mAk |
NEJdelší?
Docela by mě zajímalo, jestli ten nedělní postup na jedničku byl opravdu nejdelší v historii MTBO. Minimálně já teda nepamatuju delší postup, kterej by se ani nevešel do největší desky od MiRyho (c:
Rasto |
Vesel, prave som to preveril a diagonalne by sa tam zmestil :DD
Kekety |
pohled veterána

Celý víkend proběhl tak, že se na závody bude nějaký čas vzpomínat (bláto z kol vůbec nešlo pryč).

Místo shromaždiště bylo vybráno suprově, parkování na asfaltové ploše je zejména v mokrých dnes příjemný nadstandard, prezentace plynulá a usměvavá. Nedaleko škola, ubytovna, koupaliště s vyhlášením a stravou a ráno dokonce otevřený obchod hned vedle ubytování. Mělo ta jen malou chybku, že vedle nebyl les.

Jak se píše v článku nahoře "dohady na stavbou tratí jsou běžné". Myslím, že stavitelé se se stavbou poprali celkem dobře (nemyslím délky), protože terén jim nic moc jiného nedovolil. Na middlu hezký les využitý na začátku závodu a potom úzkým pruhem lesa domů. V neděli v prostoru, kde na mapě A3 jsou dva kousky lesa umístěné v protilehlých rozích toho moc vymyslet nejde. I když jet 20 minut po asfaltu do kopce z lesa do lesa není úplně příjemné. Druhá věc jsou ale délky. Něco jde na vrub počasí, ale vítěz M14 za 145 minut, W14 jen 98 minut, W17 149 minut nejde vysvětlit blátem. Tohle překročení v dětských kategoriích nám odrazuje potenciální nástupce, protože dceru jsem dlouho přemlouval, ať to jde zkusit, ale po 160 minutávh v lese ji už příště přemluvím hodně těžko.

Mapa byla dobře čitelná, i v hustých vrstevnicích, pozitivní je také pokus vyříznout spojnice, i když to nebylo na 100%. Byly i cesty u kontrol přkryté čarou, ale jinde se ani nesnaží. Vyhlášení v sobotu na večírku, v neděli brzy po závodech, transport zapomenutých věcí do Kladna a pod. přispěly k dobrému pocitu.

Míla Lukavec |
Bláto a délka ?

Že to bylo dlouhý mi ani nevadilo, vadil mi bezduchý výjezd na kopec a potom bezduchý pád zpátky do lesa. Vadilo mi že čárkovanou cestu nešlo jet a to ani dolů. Vadilo, že volbu zničilo zakázání cesty podél lesa, jak to, že někdo může zakázat cestu, nebo že by byla jeho? A nakonec mi vadilo, že konec v neděli dost kopíroval (a zbytečně) sobotu, jen s tím rozdílem, že cesty v sobotu jakštakš sjízdné už neděli nebyly ani schůdné. Zato zážitek to byl silný a celkově se mi to vlastně líbilo. A že to muselo pořadatelům dát dost práce je mi taky jasný, jenže počasí má na každý závod dost zásadní vliv. Děkuju pořadateli a příště přijedu zas.

Míla Lukavec

Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot