MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - Wehrsdorf (Neměcko)

10.-11.9. se konaly další závody ČP MTBO 2011 v obci Wehrsdorf kousek od českého Šluknova. V sobotu se jel middle, v neděli pak long.
Závody měly centrum na fotbalovém stadionu ve Wehrsdorfu. Zajímavostí je, že tratě oba dny zamířili i do Čech a závodníci několikrát překonávali hranice. Němečtí pořadatelé lehce nezvládli nápor českých závodníků, takže sobotní start byl posunut o 15 minut a na prezentaci byly obrovské fronty. Počasí závodům MTBO přálo, jen na pár místech v lese bylo bahno a louže.

V sobotním poněkud delším middlu exceloval v mužích František Bogar (OK Jiskra Nový Bor), který vyhrál o více než 2 minuty před Jirkou Hradilem (SKOB Zlín) a Markem Pospíškem (KOS TJ Tesla Brno). V ženách vyhrála Bára Chudíková před oddílovou kolegyní Renatou Paulíčkovou (obě OK Jihlava) a Štěpánkou Staňkovou (LKT 80 Šumperk). Nedělní long byl naopak alespoň pro vítězného Honzu Svobodu (SK SNS Smržovka) o něco kratší, za ním skončili Marek Pospíšek a Jirka Hradil. V dámské elitě vyhrála Martina Tichovská (USK Praha) před jihlavskou dvojicí, Bárou Chudíkovou a Renatou Paulíčkovou.

Závodů se zúčastnilo cca 250 českých závodníků, což je na závody za hranicemi dobrá zpráva. Výsledky naleznete na webu závodu.

Nyní je od závodů ČP MTBO 3-týdenní pauza, po které už nás čeká jen finálový víkend MTBO pro tento rok, který pořádají závodníci z Pardubice Bikers 1.-2. října v okolí Slatiňan. Čekají nás celkem 3 závody - v sobotu dopoledne sprint, odpoledne middle a v neděli pak MČR družstev. V sobotu večer navíc proběhne vyhlášení celkového pořadí Českého poháru. Všechny potřebné informace naleznete na webu závodu.

| přečteno 2906x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot