MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - Vrbno pod Pradědem

O víkendu 30.4.-1.5. se konaly ve Vrbně pod Pradědem 3. a 4. závod Českého poháru MTBO 2011. Na programu byl nejdříve jediný ultra-long v sezóně, v neděli pak middle.

Závody měly centrum v prostorách Sportovního gymnázia. Starty byly po oba dny 200 výškových metrů nad centrem, cíle pak ve vzdálenosti do 1km od centra. Závodníci si užívali po oba dny exkluzivní sjezdy, v sobotu ze sběrky do cíle, v neděli pak v poslední čtvrtině tratí. Počasí závodům poměrně přálo, pršelo naštěstí jen vždy večer před závody.

V sobotním ultra-longu vyhrála v ženách Martin Tichovská (USK Praha) před Stanislavou Fajtovou a Renatou Paulíčkovou. V mužské elitě pak nejdelší závod sezóny vyhrál Jan Lauermann (OK Jihlava) před Honzou Svobodou a Radkem Valou. V nedělním middlu, kde pořadatelé vůbec neodhadli směrné časy, vyhrála Renata Paulíčková (OK Jihlava) před Barborou Chudíkovou a Michaelou Gigon a Honza Svoboda (SNS Smržovka) před Janem Lauermannem a Františkem Bogarem. Z ostatních výsledků stojí za zmínku určitě 6.místo Kryštofa Bogara v nedělním middlu, věkem ještě dorostence.

Závodů se zúčastnilo pouze cca 200 českých závodníků, což je výrazně pod průměrem. Kaňkou na závodním víkendu bylo vyhlášení vítězů, které nejen že pořadatelé udělali až v neděli za oba závody, ale hlavně vyhlásili pouze vítěze jednotlivých kategorií. Výsledky naleznete na webu závodů

Již tento víkend náš čekají další závody Českého poháru, tentokráte pod taktovkou JESenice s centrem v osadě Poustky u Žihle.

| přečteno 3388x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Lukáš Hýbl |
postupy
Nevíte někdo jestli se zprovozní zase Route Gadget pro bajkové závody v letošním roce? Rád bych se pochlubil svým nedělním výletem z mapy na 20 minut (inu kontrola v rohu mapy chyby neodpouští) ;-) Mimochodem, co jste říkali mapě?
Jelen - HE |
Re: postupy
S mapou jsem závažný problém neměl. Kromě jednoho místa v neděli, kolem kontroly 106, hodnotím mapu dost vysoko. Spíše mám problém s nedělní délkou trati. Kvůli tomu (přehnané délky) tam nechtějí jezdit lidi ani na LOBy. Přátelé z Vrbna nas opět nezklamali. Celkově však hodnotím tyto závody ve Vrbně dost pozitivně, krásně jsem se svezl na kole.
Lukáš Hýbl - H21B |
Re: Re: postupy
Já jsem slyšel pár lidí se vztekat, tak mě zajímal i jinej názor. Mě teda nejvíc vadila zelená (hustníky). Podle té se teda orientovat nedalo. Nad tou 106 to skutečně vypadalo dost jinak. A pak se mi teda nelíbil ten závěr nedělních tratí. Možná kdyby se pořadatelé nesnažili mít cíl blízko města mohli využít jižní část prostoru, která byla přecijen zajímavější (ty sjezdy bych si klidně odpustil). A nemuseli strkat kontroly do rohu mapy (a to by mi stačily 3 mm mapy navíc, abych se našel včas). Ale jinak svezení dobrý, to souhlasím.
Pavel Müller |
Re: postupy
Já se přidávám k požadavku na pořadatele, aby se všechny závody zadávaly do RouteGadgetu. Pro mě je to dobrá cesta, jak se aspoň trochu zlepšovat v mapě.
Pepek |
obpostupy.cz
Není někde pravidlo, že všechny závody ČP by měly být na obpostupy.cz ? Je to příjemné porovnat se s ostatními ... Díky
Petr |
Re: obpostupy.cz
Pokud vím je to letos závazná povinnost pro všechny pořadatele poháru, tak doufejme, že se to tam brzy objeví
mAk |
www.mtbo.cz/postupy
Nezávisle na vašich komentářích sem se od pondělka snažil rozběhat RouteGadget přímo tady na MTBO.cz, tak snad se to povedlo a bude to fachčit (c;
Marťas |
Mapy
Ahoj diskutéři. Tak mě teda mapy nepřipadaly zrovna skvělé. Vlastně ani dobré - spíš s odřenýma ušima dostatečné. Mám pocit, že pořadatelé asi nepochopili MTBO mapový klíč, který kromě SJÍZDNOSTI cesty rozlišuje dva stupně ŠÍŘKY cesty. Tenká cesta je podle klíče do 1.5 metru šířky v terénu. V prostoru závodu by po mnoha tenkých cestách v klidu projel autobus. (Ne) napojení cest na křižovatky mapař (a bohužel ani stavitel) také příliš neřešil, takže jsem si občas připadal jako na Six Numbers s Shocart mapou. Stavba tratí (H21A) byla v sobotu celkem pěkná, ale v neděli jsem marně hledal nějaké volby (přitom by stačilo některé kontroly o kousek posunout a bylo by to o něčem jiném). Co pořadatel silně ošidil byla kulturní stránka akce. Chyběl komentátor, nebyl večírek, minimalistické vyhlášení vítězů - bylo vidět, že pořadatel chce ušetřit za každou cenu. Startovné ovšem nechal v maximální výši. Celkový dojem: Svezení pěkné, terén pěkný, zbytek mizérie. Příště už takovou dálku autem na závody těchto pořadatelů nepojedu.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot