MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár Staré Město pod Landštejnem

O uplynulém víkendu, 18.-19.5., pořádal oddíl OK Jihlava ve Starém Městě pod Landštejnem 5. a 6. závod Českého poháru MTBO 2013. V sobotu se jel long, v neděli middle.
Centrum závodů bylo v Cyklocampu ve Starém Městě pod Landštejnem. Závodníci tam našli veškeré zázemí, od ubytování ve stanech i na postelích, večerní párty, vyhlášení výsledků i restaurace. Závody provázelo hezké polojasné počasí, jen páteční déšť udělal z některých cest při sobotním závodě bažiny.

 

Při sobotním longu v mužské elitě zvítězil s 3-minutovým náskokem Honza Svoboda (SMR) před Kevinem Haselsbergerem (Austria) a Martinem Ševčíkem (TBM). V ženách byla Anna Kaminska (Poland) před Martinou Tichovskou (VSP) a Stanislavou Fajtovou (VBA). Nedělní middle sednul nejlépe Jirkovi Hradilovi (TZL), za ním skončili s půlminutovým odstupem Jaroslav Rygl (TBM) a Marek Pospíšek (TBM). V ženách byla vítězka stejná jako na longu - vyhrála opět Anna Kaminska (Poland), tentokráte před Michaelou Gigon (Austria) a Martinou Tichovskou (VSP). Kompletní výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete na webu závodů.

Závody se celkově hodně líbily, přispěly k tomu i asi letos nejlépe postavené tratě, které stavěly Renata Paulíčková a Barbora Chudíková. Závodů se zúčastnilo po oba dny přes 400 závodníků, což je pro letošní rok zatím nejvyšší číslo.

Závodníci MTBO si nyní dají 3-týdenní pauzu od závodů ČP MTBO 2013. Hned poté je čeká první mistrovský víkend, který se koná ve Viničných Šumicích (kousek od Brna) 8.-9.6. pod pořadatelskou taktovkou největší oddílu KOS Tesla Brno.

| přečteno 2904x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Alda |
Závody
Souhlasím naprosto s tím, že to byly, co se tratí týče, zatím nejlepší letošní závody. Prostor a shromaždiště super. Jen tu večerní party bych snad raději ani nezmiňoval ;-) "U stánků na levnou krásu..." a nechápavý výraz místního DJ, který netušil co chceme pod názvem Visáči.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot