MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - Plzeň

Od 2.7. do 6.7. se konaly v Plzni a okolí pětidenní závody MTBO 5 DAYS. Druhá, třetí a čtvrtá etapa se započítávala zároveň do Českého poháru MTBO. Nedělní E2 a úterní E4 se taktéž počítala do World Ranking Event (WRE). Zároveň se na těchto závodech rozhodlo o podobě konečné nominace na MS, jak v dospělých, tak v juniorech.
Centrum závodů bylo stejně jako před 2 lety v Autocampu Ostende, kde spala valná většina účastníků a každý večer byl pořadu kluturní program. Jednotlivé etapy se až na poslední E5 konaly vždy ve vzdálenosti do 20km od centra. Počasí závodníkům moc nepřálo, ale mohlo to být zajisté ještě mnohem horší.

V sobotu 2.7. se konala první nepohárová etapa (middle) v Letkově, což byl pro většinu závodníků již docela známý terén. Vyhráli Martin "Pari" Ševčík (KOS TJ Tesla Brno) a Marika Hara (Finland). Nedělní E2 (long) se konala v obci Čižice jižně od Plzně a byla nejvíc poznámenána rozmary počasí a závod se odehrával v potocích vody a bahna, takže většina závodníků volila raději postupy po velkých cestách. Vyhrál opět Martin Ševčík před Jiřím Hradilem (SKOB Zlín) a Vojtou Stránským (SKOB Kralupy n.Vlt.) a v ženách Marika Hara před Michaelou Gigon (Austria - KOS TJ Tesla Brno) a Annou Kaminskou (Poland). Z našich žen byla nejlepší Barbora Chudíková (OK Jihlava) na 4.místě. V pondělní E3 byl na pořadu sprint a to v exkluzivním prostoru parku Homolka, který se vyznačoval neskutečnou síti cestiček. V mužích exceloval věkem ještě dorostenec Kryštof Bogar, který vyhrál s velkým náskokem před bratrem Františkem Bogarem (oba OK Jiskra Nový Bor) a Radkem Lacigou (USK Praha). V ženách vyhrála Martina Tichovská (USK Praha) před Míšou Gigon a Ramune Arlauskiene (Lithuania). Úterní E4 (middle) se konala u obce Mrtník severně od Plzně a vyhrál Jirka Hradil před Martinem Ševčíkem a Kryštofem Bogarem, v ženách suverénně opět Marika Hara před Renatou Paulíčkovou (OK Jihlava) a Ramune Arlauskiene. Závěrečná E5 (middle) měla start a cíl v centru závodu a měla handicapový start na základě součtu časů z předchozích 4 etap. Celkové vítězství v MTBO 5 DAYS uhájil Martin Ševčík před Františkem Bogarem a Radkem Lacigou, i když nejlepší čas v poslední etapě měl Michael Sommer (Denmark - USK Praha). V ženách celkově vyhrála a i nejlepší čas v etapě měla Marika Hara před Míšou Gigon a Martinou Tichovskou.

Závodů se zúčastnilo necelých 500 závodníků, z toho poměrně hodně zahraničních. Velká většina závodníků bralo závody zároveň jako dovolenou, takže jich hodně přijelo s rodinami. Kompletní výsledky naleznete na webu závodů.

Nyní mají závody Českého poháru MTBO prázdninovou pauzu. Hned po prázdninách nás čeká 3.-4.9. mistrovský víkend (MČR middle a MČR long), který pořádá OK Jihlava v Lipnici nad Sázavou. 

| přečteno 3056x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot