MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český pohár MTBO 2017 - JESENICE

O víkendu 5. - 6. května 2017 byl zahájen 1. a 2. kolem ČP MTBO v Jesenici u Rakovníka. Na sobotu i neděli se přihlásilo 384 a 381 závodníků včetně zahraničních účastníků ze Slovenska a Německa. Centrum závodu bylo v ATC Jesenice.

V sobotním závodu Ultra Long čekala na mužskou elitu trať o délce 39 km vzdušnou čarou, jedna občerstvovací stanice s výměnou mapy. V této kategorii se nejlépe s tratí i s mapou vypořádal Martin Ševčík z KOS TJ Tesla Brno, který těsně o 32 sekund porazil Honzu Svobodu z SNS Smržovka. Na třetím místě se umístil Jiří Hradil ze SKOB Zlín. Ještě těsnější výsledky byly v ženské elitě, která měla trať 30 km vzdušnou čarou. Vítězka Štěpánka Staňková z LKT 80 Šumperk zvítězila o pouhé dvě sekundy před Marií Březinovou ze stejného oddílu. Na třetím místě se opět s minimálním odstupem od vítězky, a to sedm sekund, umístila Marie Hrdinová z USK Praha.

Na neděli byl připraven závod Middle (krátká trať). V hlavních kategoriích (MW21E) zvítězil Kryštof Bogar z OK Jiska Nový Bor, na druhém místě se stejně jako v sobotu umístil Honza Svoboda z SNS Smržovka, třetí místo obsadil Vojtěch Stránský z SOOB TJ Sokol Kralupy n. Vltavou. V ženské hlavní kategorii si závodnice, které v sobotu obsadily první a druhé místo, tyto pozice obsadily - zvítězila Marie Březinová a na druhém místě se umístila Štěpánka Staňková, obě z LKT 80 Šumperk. Třetí místo patřilo Renatě Paulíčkové z OK Jihlava.

Pro nejmenší závodníky v kategorii WM 10 byla připravena jednoduchá trať o délce 3,5 km, kterou děti mohly absolvovat i s rodiči. Pro příchozí byly připraveny tratě dvě - Open Short a Open Long. Počasí nám přálo (nepršelo, nesněžilo, občas vysvitlo i sluníčko) i nepřálo (tratě byly rozmáčené a rozbahněné a i přes poměrně pokročilé jarní datum se teplota nevyšplhala moc vysoko). Nejstarší závodnicí byla Eva Králová z ŠK VAZKA Bratislava, která soutěžila v kategorii W50 s o generaci mladšími bikerkami. Paní Králová v letošním roce oslaví krásné životní jubileum, v červenci jí bude 70 let. Gratulujeme ! Nejstarším závodníkem pak byl o dva roky starší Ivan Vintr ze SKOB Zlín.

Na stránkách ORIS byly zveřejněny výsledky včetně mezičasů a odkazy na fotodokumentace, na stránkách www.mtbo.eu si mohou závodníci nakreslit a porovnat své postupy.

PS: Za hezké shrnutí lze poděkovat řediteli závodů Milanovi Bílému

| Zobrazeno 3201x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot