MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český pohár MTBO 2015 - 1. a 2. závod - VARGESZTÉS (HUNGARY)

O uplynulém prodlouženém víkendu, 1.-3.5.2015, se konaly v maďarském Vargesztés nejenom závody SP MTBO, ale zároveň i první dvě kola Českého poháru MTBO pro rok 2015. V pátek byl na programu long s hromadným startem, v sobotu middle.
Centrum závodů bylo v malém městečku Vargesztés, které je na půli cesty mezi Györem a Budapeští. Závody provázelo i přes začátek května chladnější počasí, které navíc bylo doprovázeno častým děštovými přeháňkami. Účast českých závodníků byla lehce nižší než se očekávalo, dorazilo pouze lehce přes 150 lidí.

Páteční long s hromadným startem měl start až odpoledne, protože dopoledne se jel Světový pohár na stejných tratích jako měly naše elitní kategorie. Závod byl atypický tím, že cca hodinu od startu první vlny, v které startovaly i elitní kategorie, začalo dost výrazně pršet a závodní povrch se následně během pár chvil změnil v klouzající bahniště. Některé kategorie si těcto kluzkých podmínek užily pouze ke konci závodu, některé už do lesa vyjížděli v děšti. V mužské elitě zvítězil František Bogar (BOR) před Radkem Lacigou (VSP) a Martinem Tišnovským (TBM). V dámské elitě zvítězila Dagmar Tučková (EKP) před Ivanou Prchalovou (SMR) a Vendulou Ryšavou (ZUP). Časy našich nejlepších závodníků (a pochopitelně i závodnic) by na nejlepší ze Světového poháru nestačily, ale to je pochopitelné ze dvou důvodů - za prvé chyběl efekt rychlejších závodníků a za druhé se jela druhá polovina závodu na blátě. V dalších prestižních kategoriích zvítězili například Hana La Carbonara (W21A), Robert Anděl (M21A) a Jan Kouřímský (M40).

Sobotní middle s klasickým intervalovým startem měl dvě podoby - kratší kategorie jezdili po rovinatější a neblátivých cestách, zatímco ty elitnější se vypravily na začátku závodu do rozbahněných kopců, takže byly k vidění i postupy delší než 20 minut, což určitě nebyl typický middle, spíše to připomínalo brodění bahnem nebo survival. V mužské elitě zvítězil Martin Ševčík (TBM) před Vojtou Stránským (KPY) a Martinem Tišnovským (TBM), v dámské elitě pak Vendula Ryšavá (ZUP) před Monikou Veličkovou (ABR) a Zuzanou Tomečkovou (TSU). Časy našich nejlepších závodníků v M21E byly tentokráte o něco blíže vítězům SP, což je způsobeno určitě hlavně jízdou ve srovnatelých klimatických podmínkách. V dalších prestižních kategoriích zvítězili například Markéta Uhnavá (W21A), Josef Goder (M21A) a opět Jan Kouřímský (M40).

Kompletní výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete na webu závodů v sekci VÝSLEDKY.

Pro zájemce se konaly v neděli ještě štafetové závody, kterých se již zúčastnilo pouze cca 50 českých závodníků, kteří toto brali jako skvělý trénink na následující MČR štafet. Závody se celkem dle ohlasů líbily, byly však poznamenány rozmary počasí. Nižší počet českých závodníků byl způsoben asi hlavně faktorem dvou závodních víkendů po sobě, z čehož ten druhý je na optimální místě skoro uprostřed ČR. Dle počtu přihlášených na tento víkend do Hradce určitě MTBO odlivem zájmu netrpí. Hned na úvod nás čeká netradičně již na začátku sezóny MČR štafet, program pak pokračuje sobotní longem a nedělním middlem. Více informací nalezente na webu závodů.

| Zobrazeno 3243x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot