MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár + MČR družstev - Zubří

O víkendu 13.-14.10. byl na pořadu finálový víkend MTBO v tomto roce. Oddíl SK Orientační sporty Nové Město na Moravě pořádal v obci Zubří 16. a 17. závod Českého poháru MTBO 2012 a v neděli navíc MČR družstev. V sobotu se jel dopoledne sprint, odpoledne middle.
Centrum závodů bylo v rekreační areálu KOVO ŽDAS Zubří. Všichni závodníci bydleli přímo v areálu, večerní vyhlášení bylo tamtéž. Všechny závody se odehrávaly v přilehlých lesích, na start to bylo docela daleko, ale to snad nikomu nevadilo. Počasí závodům přálo, takhle stabilní počasí beze srážek bývá v polovině řijna spíše vyjímkou.

V sobotu dopoledne čekal závodníky závod Českého poháru ve sprintu, závod byl kombinací tratí v lese a v obci. V mužích vyhrál Jiří Hradil (SKOB Zlín) před Markem Pospíškem (KOS TJ Tesla Brno) a Honzou Svobodou (SK SNS Smržovka), v ženách pak Michaela Gigon (KOS TJ Tesla Brno) před Renatou Paulíčkovou (OK Jihlava) a Martinou Tichovská (USK Praha). Odpoledne byl pak na pořadu poslední závod Českého pohár a to middle. V pánské elitě vyhrál Honza Lauerman (OK Jihlava) před Jirkou Hradilem a Honzou Svobodou. V ženách se pak pořadí pouze prohodilo, vyhrála Martina Tichovská před Michaelou Gigon a Renatou Paulíčkovou.

Večer bylo na programu nejen dekorování vítězů obou sobotních závodů, ale taktéž dekorování celkových vítězů Českého poháru MTBO pro rok 2012. V mužích vyhrál Jiří Hradil (SKOB Zlín) a v ženách Michaela Gigon (KOS TJ Tesla Brno).

V neděli bylo na programu MČR družstev, které mapově i fyzicky důkladně prověřilo všechny startující závodníky, zejména ty z neelitních kategorií. Po prvním úseku vedla TBM zásluhou Jardy Rygla, po druhém úseku opět TBM zásluhou Hanky La Carbonara, po třetím úseku pak TBM 2 díky Jiřímu Procházkovi (TBM 1 byla disk díky prořízlému plášti Martina Ševčíka, jinak by asi vyhála). Po čtvrtém úseku OK Jihlava zásluhou Renaty Paulíčkové a Honza Lauerman také vedení udržel. Vyhrálo tedy OK Jihlava (Milan Venhoda, Barbora Chudíková, Michal Prošek, Renata Paulíčková, Jan Lauerman) před USK Praha (Vojtěch Hora, Marie Hrdinová, Pavel Kopecký, Martin Tichovská, Radek Laciga) a KOS TJ Tesla Brno 2 (Míra Rygl, Adéla Štěpánská, Hanka La Carbonara, Jiří Procházka, Kateřina Ryglová, Matin Štěpánek). Celkem se MČR družstev zúčastnilo 47 týmů a potvrdilo se, že tento formát závodu do českého MTBO zcela jistě patří. Nejrychlejší časy dne zajeli Jan Lauerman a Martin Tichovská.

Závodů se zúčastnilo přes 350 závodníků, což je velmi solidní počet. Všichni musíme poděkovat novoměstským pořadatelům za skvělou tečku za letošní sezónou. Kompletní výsledky naleznete na webu závodů.

Nyní se již můžeme těšit na Český pohár MTBO 2013. Na pořadu má být 9 závodních víkendů, z toho jeden o prádninách. v nich 19 individuálních a 2 týmové závody. Přesnou termínovku a další podstatné informace očekávejte někdy v průběhu října či listopadu.

| přečteno 3975x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Horská kola | Vybavení pro sport, outdoor a zahradu | Give.cz Mapník pro MTBO AutoPilot