MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - Maxičky

4.-5.6. se konaly další závody ČP MTBO 2011 v Maxičkách u Děčína. V sobotu se jel long, v neděli pak middle. Navíc v sobotu večer pivní o-štafety.

Závody měly centrum u hotelu Maxičky. Zajímavostí je, že do Maxiček jezdí dokonce Děčínská MHD. Centrum bylo opět hezké - rybník ke koupání, zajímavý dojezd do cíle, dobrá restaurace a bydlení všech závodníků přímo v centru. Počasí tento víkend závodům MTBO přálo možná až moc, takže jsme si užívali slunečného počasí s teplotami kolem 30 stupňů

V sobotním longu exceloval v mužích Honza Svoboda (SNS Smržovka), který vyhrál o více než 7 minut před Radkem Lacigou (USK Praha) a Mírou Ryglem (TJ Tesla Brno). V ženách vyhrála Martina Tichovská (USK Praha) před Renatou Paulíčkovou (OK Jihlava) a Míšou Lacigovou (USK Praha). Nedělní middle byl zajímavý velkým počtem kontrol na poměrně malém území, takže tratě se několikrát křížily, což některým závodníkům činilo nemalé problémy. V mužské elitě vyhrál Martin Ševčík (TJ Tesla Brno) před Frantou Bogarem (OK Jiskra Nový Bor) a Mírou Ryglem. V dámské elitě byla po dlouhé době jiná vítězka - vyhrála Renata Paulíčková (OK Jihlava) těsně před Martinou Tichovskou a Stanislavou Fajtovou (ŠK Vazka Bratislava).

Závodů se zúčastnilo pouze 230 závodníků, což je na závody v Čechách výrazně málo. Vypadá to, že příští rok bude o něco nižší počet závodů ČP, aby MTBO přilákalo více lidí na jednotlivé závody. Výsledky naleznete na webu závodu.

Nyní je od závodů ČP MTBO 3-týdenní pauza a hned po ní přijde na řadu solidné porce závodů - 25.-26.6. pořádá nejprve OB Vizovice v Radíkově u Olomouce mistrovský víkend ORIENT EXPRESS, kde na závodníky čeká v sobotu dopoledne MČR ve sprintu, odpoledne MČR štafet a v neděli jediný letošní závod ve free-orderu. Hned další víkend (2.-6.7.) jsou na programu MTBO 5 DAYS v Plzni.

| přečteno 3591x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
|
Ředitel závodů - Ivan Stibal, KOB Děčín. V neděli po skončení závodů jsem se dozvěděl od majitele hotelu, že NĚKOLIK DESÍTEK bikerů spalo na hotelu bez zaplacení i minimální ceny 50 Kč. Je mi z toho nanic. Vy všichni, kterých se to týká, styďte se!!! Pro nás, jako pořadatele to znamená, že nás příště v hotelu pošlou doháje.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot