MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - Jedovnice

Tuto sobotu a neděli, 16.-17.6., se konal v Jedovnicích 7. a 8. závod Českého poháru MTBO 2012. V sobotu se jel middle, v neděli pak long.
Centrum bylo v autokempu Olšovec, přímo na břehu stejnojmenného rybníku. Závodníci našli veškeré zázemí přímo v kempu, včetně občerstvení i večerního vyhlášení. Závody provázelo tropické počasí, možná až příliš teplé.

Na middlu v mužské elitě zvítězil podle očekávání pořadatelů s velkým náskokem Honza Svoboda (SMR). Za ním skončili Kryštof Bogar (BOR) a Vojta Stránskému (KPY). V ženách byla první Markéta Kuchařová (ZUP), která potvrdila letošní skvělou formu. Za sebou nechala Renatu Paulíčkovou (SJI) a polskou reprezentantku Annu Kaminskou. Nedělní velmi fyzicky náročná trať sedla nejlépe Frantovi Bogarovi (BOR) před Janem Svobodou (SMR) a stálicí MTBO Jardou Ryglem (TBM). V ženách si nejlépe s nástrahami stavby trati a vedrem poradila Renata Paulíčková (SJI) před Martinou Tichovskou (VSP) a Hanou La Carbonara (TBM). Kompletní výsledky všech kategorií naleznete na webu závodů.

Závody se celkově velmi líbily, přispěly k tomu i skvělé tratě, které závodníci hodně chválili. Na nedělním longu si většina lidí užila velmi obtížné tratě okořeněné tropickým počasím. V sobotu se postavilo na start 320 závodníků, v neděli to bylo 339. Pořadatelé byli bohužel nuceni sáhnout k nepopulárnímu kroku diskvalifikace za jízdu a zakázané přenášení lesem. Je udivující, že se k tomuto kroku rozhodli právě závodníci skupiny C, kde téměř o nic nejde. Naproti tomu v elitních kategoriích nebyl zaznamenán jediný problém. Závody velmi aktivně podpořila firma Merida, což bylo vidět skoro na každém kroku.

Závodníci MTBO se nyní mohou za necelé 3 týdny těšit na 4-denní závody konané v Doksech. Přihlášeno je přes 400 závodníků z 10 zemí, což slibuje skvělou konkurenci.

| přečteno 3341x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Albert |
opravdu výborné
Aby se tady pořád v komentářích jen nekritizovalo :) Chválím a děkuji celému SBK za výborné závody. Tratě i mapa byly skvělé a to je to hlavní. Super bylo i to, že v sobotu nebyla snaha cílovat za každou cenu na shromaždišti - závodu to jen prospělo. Prostě učebnicová ukázka jak by to mělo vypadat. Do budoucna doporučuju zakázat stavitelům uvažovat jako možnost postupu přebíhání. V pravidlech ho samozřejmě nechat (má své důvody), ale tratě vždy stavět tak, že se to nesmí. Pak jsou to krásné závody pro cyklisty a ne běhání se zátěží :)
Duk |
Re: opravdu výborné
Naprosto souhlasím a taky se přidávám s pochvalou pro pořadatele :-)
Meloun |
Re: opravdu výborné
I za mě souhlas. Výborný závody. Pochvala prvního stupně udělena :o)
JaRyn |
to je zajímavý, že vždycky když je u pořadatele zkratka SBK, tak jsou ty závody nějaký dobrý a letos zase
Toman |
Pochvala
Já si dovolím pořadatele pochválit nejen za trať (i když k nedělní bych měl drobné výhrady), ale i za hudbu během obou dní - dlouho jsem na závodech neslyšel Toma Pettyho, Placebo, v neděli i Genesis a Phila Collinse... no byla radost poslouchat ;-)
Mirek Kalina |
Ahoj, do článku jsem to oficiálně taky nenapsal, protože se to snažím psát nezaujatě, ale do komentáře se můj vlastní názor hodí. Dle mého názoru to byly jednoznačně exkluzivní závody, asi jedny z nejlepších co jsem kdy v MTBO jel. Super mapy, super centrum, krásně tratě.
SBK |
Dekujeme
Dekujeme za slova chvaly. Jsme radi, ze desitky hodin a stovky najetych kilometru pri stavbe trati byly poznat a zavodnici byli spokojeni.
ivana lacigová |
Sice vše o.k. ALE ...kdyby lilo, bylo hnusně, tak by všichni taky nepěli takovou chválu, to je riziko podnikání..... Chybka byla! na velké cestě sjezd ke sběrce v sobotu nebyla v mapě označena 2. rýha a pěkně jsem se vysekala, nebyla jsem jediná. Bylo to dost záludné!!! Jinak se samozřejmě líbilo. ivana
xOB |
Re:
Ve ctvrtek jsem projizdel vsechny kontroly a objevil tu horni ryhu, tu jsme dokreslili ve ctvrtek vecer fixou. Tu druhou ryhu bohuzel vyryli v patek a o te jsme nevedeli :-(
DV |
H40B
Zavody super, stejne jako v minule Jedovnici. V sobotu jsem kvuli kolizi startu s manzelkou nemohl jet, nedele H40A se mi moc libila, ale posledni smycka uz byla prece jen trochu nad moje sily. SBK je zarukou kvality, libily se mi vsechny zavody, ktere jsem tam jel. Mam pripominku jako zatim jediny historicky ucastnik H40B v Hradci Kralove. H40B bych si klidne rad zajel, ale jen v pripade, kdy by to odpovidalo H21B a ne H21C. Pokud bych chtel jet H21C, tak se prece prihlasim primo tam a budu mit aspon s kym "zavodit". H40B jako ekvivalent H21C mi nedava smysl a muze se klidne zrusit. H40B jako H21B, tam bych nemel problem jezdit a mozna i dalsi zavodnici. Zkuste prosim H40B stavet jinak.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot