MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár Bruntál

Tento víkend 10.-11.8. se konaly pod taktovou oddílu 11. a 12. závod Českého poháru MTBO 2013. V sobotu se jel long, v neděli pak middle.

Centrum závodů včetně ubytování ve stanech a v tělocvičně bylo na hřišti Základní školy Jesenická v Bruntále. Start i cíl po oba dny byl mimo centrum, protože vzdálenost od lesa by neumožňovala zajímavý dojezd. Po čtyřech týdnech prakticky bez deště pršelo celou noc z pátku na sobotu až do sobotních 8 hodin ráno. Některé prašné cesty se tak staly slušně blátivými. V průběhu závodů už ale nepršelo a zejména v neděli vystoupaly teploty nad 25 stupňů (běžná bruntálská letní teplota :-).

Vítězové většiny kategorií dosahovali po oba dny spodních hranic směrných časů, což byl záměr stavitelů. Sobotní long vyhrál v mužské elitě Kevin Haselsberger (Austria) o minutu před Martinem Ševčíkem (TBM) a o dalších 20 sekund před Frantou Bogarem (BOR). V ženách se vešly první tři závodnice do 22 sekund, zvítězila Stanislava Fajtová (VBA) před Maruškou Březinovou (TSU) a Martinou Tichovskou (VSP). V nedělním middlu kraloval v mužích s náskokem 30 sekund Franta Bogar (BOR) před Vojtou Stránským (KPY) a o 1:15 před Honzou Svobodou (SMR). V ženách vyhrála suverénně Martina Tichovská (VSP), která porazila na krátkém middlu o skoro 2 minuty Naděždu Skácelovou (TSU) i Annu Kaminskou (Poland). Prakticky všichni nominovaní na MS zajeli výsledky do první šestky. Kompletní výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete na webu závodů.

Závody se vesměs líbily. Pár připomínek se ale logicky vždycky najde. Závodů se zúčastnilo po oba dny přes 220 závodníků. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první prázdninové závody ČP MTBO po dlouhé době a navíc na severovýchodní Moravě, to není špatné číslo. Prázdninové závody ČP MTBO mají asi budoucnost. Nedělní závod natáčel ostravský štáb ČT a reportáž bude v pořadu Sport v regionech na ČT Sport pravděpodobně 29.8.2013.

Závodníci MTBO mají nyní 4-týdenní pauzu, další závody jsou však ty mistrovské. Ve Vilémově se koná 7.-8. září MČR na middlu a MČR na longu. Pořadatelem je oddíl GIGANT Orienteering, o. s. (VIV).

| přečteno 3012x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Lenka Divilová |
Poděkování do Bruntálu
Díky všem pořadatelům za příjemné závody (nakonec nebyly vůbec brutální) s výborným zázemím včetně vynikajícího bufetu!
xOB |
Diky
Velmi povedene zavody, skoda chyby s tisky trati (spatne tloustky dle klice a nevyrezani a posuniti spojnic), ale i tak tyto zavody patri letos k tem nejlepsim. Litovat muzou ti, co se nezucastnili.
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot