MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Český pohár - 7. a 8. závod - SVRATOUCH

Tento víkend 14.-15.6. se konaly ve Svratouchu další závody Českého poháru, v sobotu jediný letošní freeorder (7. závod) a v neděli middle (8. závod). Pořadateli byli členové oddílu SK Orientační sporty Nové Město na Moravě.

Centrum závodů bylo v areálu RS DDM Hlinsko nad Svratouchem, zde byl po oby dny i dojezd. Na závodníky čekal les od Svratky až po Damašek a Borovou. Dorazilo více jak 320 příznivců MTBO, včetně kompletní české špičky s vyjímkou Jirky Hradila. Počasí vyšlo oproti předpovědím hezky, vůbec nepršelo. Teplo sice úplně nebylo, ale v 700 metrech nad mořem nemůžeme čekat teplo jako v Polabí.

V sobotu byl na programu závod s volným pořadím kontrol, který ihned po startu klade na závodníky nejtěžší úkol – vybrat si ideální trasu pro sběr kontrol. Tentokrát to díky husté síti komunikací a konfiguraci terénu nebylo vůbec jednoduché. S nástrahami tratě se v chladném vysočinském počasí nejlépe vypořádal v mužské elitě Honza "mAk" Svoboda (SNS Smržovka), který zvítězil s ohromným náskokem více jak pěti minut před Markem Pospíškem (Tesla Brno) a Vojtou Ludvíkem (Stadion Nový Bor). I v ženské elitě tentokrát nerozhodovaly vteřiny, ale minuty. Martina Tichovská (USK Praha) své soupeřky doslova deklasovala a zvítězila s více jak sedmiminutovým náskokem před Naděždou Skácelovou (LKT 80 Šumperk) a Stanislavou Fajtovou (Vazka Bratislava).

Nedělní závod na middlu zavedl závodníky do severozápadní pasáže prostoru, kde byla ještě hustší síť komunikací než v sobotu. Vyznat se ve změti lépe i hůře viditelných pěšin (zvláště v listnaté části lesa) nebylo vůbec jednoduché a chybovalo se. Svá vítězství v elitních kategoriích zopakovali Honza Svoboda a Martina Tichovská. Pro druhé místo v mužích si dojel Vojta Stránský (Sokol Kralupy) a vynahradil si zklamání ze sobotního defektu, třetí byl opět Vojta Ludvík. Naopak defekt tentokrát postihl Marka Pospíška a připravil jej o medailové umístění. V ženách na stupních vítězů doplnily Martinu Tichovskou na druhém místě Renata Paulíčková (OK Jihlava) a na třetím Veronika Kubínová (Slovan Karlovy Vary).

Kompletní informace o závodech naleznete na webu závodů, výsledky pak nejlépe přímo na ORISU (sobota freeorder, neděle middle). Stavitelem tratí byl po oba dny Tomáš Zrník. Ohlasy na závody byly velmi pozitivní, v tak hezkém lese se muselo líbit snad každému. Pořadatele bych rád pochválil za vložení sobotních výsledků na ORIS již v sobotu večer.

Závodníci MTBO mají nyní opět 3-týdenní pauzu, na začátku července (4.-6.7.) se konají 3-denní závody MTBO s centrem na Skelné Huti kousek od Mimoně. Slavia Liberec Orienteering pro Vás připravuje v pátek nepohárový middle, v sobotu dopoledne MČR ve sprintu (koeficient 1,1), v sobotu odpoledne MČR štafet a v neděli ČP middle. Sobotní a nedělní individuální závod je pro elitní kategorie závodem WRE (World Ranking Event). Více info na webu závodů.

Na závěr slovo pořadatelů: Pokud se vám závody líbily, tak pro vás za dva, tři roky na Vysočině zase něco vymyslíme …

PS: Za podklady k článku děkuji Radanu Kamenickému, který je nejen krásně sepsal, ale zároveň je poslal i nejrychleji ze všech pořadatelů za poslední 2 roky. Já jsem informace pouze velmi lehce editoval a doplnil.

| přečteno 3024x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Pavel - Pafik - Štáfek |
Mně teda zima nebyla:-)

V lese jsem se zahřál až dost...

Hodně fajn mi přišlo, že spousta věcí, které se jindy řeší dlouho a krkolomně, tady fungovalo tak nějak samo a hned: výsledky i s fotkama na webu než se člověk stihl osprchovat (skoro bych věřil, že je měli připravené týden dopředu;-)), žebříček v ORISu zrovna tak. V centru bleskový přehled o průběžném pořadí - mj. i díky rádiu na sběrce a spíkrovi.

V lese to jezdilo taky celkem rychle, zaujalo mne, že i v terénu bez výraznějšího převýšení šlo postavit free order, kde bylo (v M21A alespoň tedy v prvních dvou třetinách) co řešit, jak je vidět i z odstupů ve výsledcích. Radost mi trochu pokazil klacek v házendě na třetí kontrole, ale za to, myslím, pořadatel nemůže:-(

V mapě middlu bych místy uvítal spojnice zalomené mimo cesty a vyřezaná kolečka, motanice v tom SZ cípu byla pro čtení trochu méně přehledná.

Za ty dva tři roky určitě zase přijedu:-)

Marťas |
Pěkné závody

Rád bych poprosil pořadatele, jestli nemají nějaký srozumitelnější formát pro výsledky freeorderu s mezičasy a mohli by ho zveřejnit. Nebo nějaký návod, jak zkombinovat výsledky z ORISu (v nějakém pevném pořadí) a seznam pořadí kontrol jednotlivých závodníků, aniž by člověk byl šachovým velmistrem. :-)

Jinak bych taky chtěl pochválit pořadatele, že připravili pěkné závody v nádherném terénu. Vysočinský terén je prostě na kola super.

Trochu mě mrzelo centrum rozdělené do několika míst a absence večerního programu. Závodní pohoda tím zdaleka nedosáhla kvalit Varů, nebo Číměře.

Zdeněk Černík |
http://osn-cz.eu/MTBO_2014/resultat_free_order/protokol.htm a pak po jednotlivých kategoriích.
Marťas |
Super, to je ono. Koukám, že už je to i na stránkách závodu. Bezva. :-)
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot