MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český pohár - 3. a 4. závod - BŘEZOVÁ

Tento víkend 10.-11.5. se konaly pod taktovou oddílu TJ Slovan Karlovy Vary v Březové (kousek od Karlových Varů) 3. a 4. závod Českého poháru MTBO 2014. V sobotu se jel ultralong, v neděli pak middle.

Centrum závodů bylo v hezkém autocampu Březový háj na konci obce přímo pod přehradou. Start i cíl byl po oba dny mimo centrum, protože vzdálenost od lesa by neumožňovala zajímavý dojezd. Počasí bylo docela hezké, ani déšť sjízdnost cest výrazně nezhoršil.

Závody se celkově vyznačovaly terénem s velmi kvalitní sjízdností cest. Prostě jsme u lázeňského centra, takže to tam musí být hezky udržováno. Jen pořadatelé trochu neodhadli směrné časy, v sobotu jen pro některé kategorie, v neděli skoro pro všechny (byl to takový ultramiddle).

Sobotní ultralong byl postaven hezky vyhlídkově, i když vítězové si to asi moc neužili. Nejdelší závod sezóny vyhrál v M21E Vojta Stránský (KPY) o 5 minut před Vojtou Ludvíkem (STB) a o 10 minut před Honzou Svobodou (SMR). W21E vyhrála suverénně Martina Tichovská (VSP) o 5 minut před Naděždou Skácelovou (TSU) a o 8 minut před Stanislavou Fajtovou (VBA). V nedělním dlouhém middlu, který měl na konci velmi zapeklité a technické pasáže ve svazích nad Karlovými Vary, vyhrál v mužích opět Vojta Stránský (KPY), tentokráte o necelé 2 minuty před Honzou Svobodou (SMR) a Markem Pospíškem (TBM). V ženách zopakovala triumf Martina Tichovská (VSP), která zvítězila o 4 minuty před Natálií Tyszovou (LDC) a o 6 minut před Naděždou Skácelovou (TSU). Kompletní výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete na webu závodů nebo na ORISU (na ORISU jsou výrazně lépe zpracované mezičasy).

Závody se vesměs líbily. Závodů se zúčastnilo oproti prvnímu víkendu výrazně méně lidí, po oba dny pouze 230 závodníků. Za menší účast může asi hlavně poloha Karlových Varů na mapě a dále i fakt, že závody se konaly hned týden po prvním víkendu.

Závodníci MTBO mají nyní 3-týdenní pauzu. Ve Číměři u Jindřichova Hradce pořádají ROLNÍCI 31.5.-1.6. sobotní middle a nedělní long. Více info na webu závodů.

| Zobrazeno 3179x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Josef |
Průběžné pořadí?
Proč stále po 2 týdnech od prvního a týdnu od druhýho závodního víkendu není průběžné pořadí ČP? Neříkejte mi, že je to tak časově náročné, aby to zabralo 2 týdny, když na posledních závodech se to stihne do večera.
xOB |
Bohuzel je to tim, ze jiz zebricek nepocitam ja, ale ma ho pocitat v ORIS (tedy jeho autor). Zatim nestiha a pry to snad do konce tydne bude.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru