MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Český pohár 2012 - Šaštín-Stráže (Slovensko)

Český pohár MTBO 2012 konečně začal a to minulý víkend (28.-29.4.) závody na Slovesku. Pro elitní kategorie se tyto závody započítávaly zároveň do WRE (World Ranking Event). V sobotu se jel middle, v neděli pak long.

Závody měly centrum v rekreačním areálu Gazárka, přímo mezi písčitými jezery. Centrum závodu bylo vzdálené cca 15km z Břeclavi, což bylo i pro české závodníky přijatelné. Většina závodníků bydlela přímo v centru. Slovenšťí pořadatelé z ŠK Vazka Bratislava zvládli organizaci až na nějaké drobné nedostatky s ubytováním vcelku bezproblémově. Počasí závodům MTBO přálo, na duben možná až moc, takže závodníci si v lese užili pořádné tropy. Místy je však potrápil silný vítr, který spolu se všudypřítomným pískem byl docela nepříjemný.

Jak již bylo v úvodu napsáno, pro elitní kategorie se tyto závody započítávaly do WRE, což přineslo v těchto kategoriích na Český pohár neobvyklou konkurenci. Na startu bylo velké množství zahraničních závodníků, kteří už asi přicestovali na úvodní závody Světového poháru.

V sobotním middlu excelovali čeští závodníci, vyhrál Martin Ševčík (KOS TJ Tesla Brno) před Radkem Lacigou (USK Praha) a Ruslanem Gritsanem (Russia). Další čeští závodníci byli 9. Jan Lauerman, 10. Vojtěch Stránský, 13. František a 14. Kryštof Bogar. V ženách vyhrála Marika Hara (Finland) před Hanou Bajtošovou (ŠK Vazka Bratislava) a Ingrid Stengard (Finland). Z českých závodnic na tom byla nejlépe na skvělém 6.místě Markéta Kuchařová (MTBO ČZU Praha), hned za ní skončily 7. Renata Paulíčková (obě OK Jihlava) a 9. Míša Lacigová (USK Praha).

Nedělní long vyhrál Ruslan Gritsan před naším Martinem Ševčíkem a Victorem Korchaginem (Russia). Hned za nimi skončili na 4.-6. místě Jaroslav Rygl (KOS TJ Tesla Brno), Radek Laciga a Honza Svoboda (SK SNS Smržovka). V dámské elitě vyhrála opět Marika Hara, tentokráte před Ksenia Chyernykh a Renatou Paulíčkovou. Hned za ní na 4.místě skončila Markéta Kuchařová, na 10.místě pak Hana La Carbonara (KOS TJ Tesla Brno).

Závodů se zúčastnilo cca 300 českých závodníků, což je na závody za hranicemi dobrá zpráva. Výsledky naleznete na webu závodu.

Hned tento víkend nás čekají závody Českého i Světového poháru na Brdech, s centrem v obci Řitka. Jedná se o opravdu gigantickou akci MTBO, která trvá celkem 6 dní - začíná již čtvrtečním tréninkem v Mníšku a končí úterním Open Score. Doufejme, že se pořadatelům z USK Praha tato akce vydaří, mohlo by to přinést MTBO dostatečnou propagaci.

| Zobrazeno 3941x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
jazykovedec |
nie VÁŽKA!
ŠK VAZKA Bratislava! Pomenovanie je po gymnáziu na Vazovovej ul. v Bratislave. Takže nie VÁŽKA.
Mirek Kalina |
Re: nie VÁŽKA!
změněno na ŠK Vazka Bratislava
Alda |
H40A
Byla to premiéra "nové kategorie" H40A, do které se stejně přihlásili všichni bez toho aniž by četli prováděcí pokyny či důvody proč k tomuto rozdělení došlo. Myslím, že někteří závodníci ani pořadatelé z Bratislavy nepochopili proč... Dle prováděcích pokynů měla být sobota 40-50 min (vítěz 33 min) a neděle 75-90 min (vítěz 71 min). Z toho je jasné, že tratě byly podhodnoceny a měly být delší. To byl taky hlavní důvod k rozdělení kategorií. Přičítám to špatné informovanosti neboť ruku na srdce, kdo čte prováděcí pokyny (pořadatelé by možná měli) a nebo zápisy z valné hromady...? Nezbývá než věřit, že další pořadatelé to pochopí a že se to časem spraví.
Tomskey |
Re: H40A
Ruku na srdce, proc by kvuli 2 ci 3 zavodnikum měly byt trate pro zavodniky od 40 do 50 let tak dlouhe. Vzdyt muzes jezdit acka nebo elitu. delka nedelni klasiky pro H40A mi vzhledem k vekove kategorii prijde primerena, kdo si chce honit triko, muze jezdit s mladsimi, coz spousta lidi dela.
Alda |
Re: Re: H40A
Kvuli 2-3 zavodnikum? Kvuli nove kategorii preslo do H40 jen z naseho oddilu 5 zavodniku.... a predpokladam, ze jich bude casem vic i odjinud.
Alda |
Re: Re: H40A
A otazku proc jsi mel resit jindy. Ted by meli poradatele dodrzet smerne casy dane provadecimi pokyny.
Mirek Kalina |
Ahoj, můj názor na délky tratí H40A je podobný jako má Alda. H40A by mělo odpovídat délce někde mezi H21A a H21B, zatímco H40B by mělo být kolem délek H21C. Když koukám na parametry tratí na Řitce, tak to taky odpovídat nebude :-(
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru