MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Česká Mountainbiková asociace (ČeMBA) založena! Račte vstoupit

Až do nedávna neměli bikeři nikoho, kdo by se jich zastal na oficiálních místech a všude se na ně dívali jen jako na blázny, kteří se střemhlav řítí z kopce a jsou jinak nebezpeční a nezvladatelní. Turisté mají svůj KČT a od letoška mají i bikeři svoji ČeMBU, která vznikla po vzoru mezinárodní asociace IMBA. Podpořte ji svým členstvím a aktivně se zapojte do její činnosti!

Za posledních 5 let se toho o nutnosti založit organizaci ČeMBA hodně namluvilo, namailovalo a nadiskutovalo. Letos konečně dozrál čas a skupinka nejaktivnějších, v čele s Tomášem Kvasničkou, který nasbíral zkušenosti v Británii, učinila všechny kroky nezbytné k tomu, aby do ČeMBy mohli začít vstupovat členové a členky.

Co je ČeMBA?

Základním posláním ČeMBA o.s. je zastupovat zájmy bikerů:

  • hájení zájmu terénních cyklistů
  • ochrana proti narůstajícím zákazům jízdy na kole
  • podpora pri tvorbě a udržbě trailů, tras a značení
  • informovanost, lepší image a propagace správné bikerské kultury

Jde nám hlavně o zlepšení vzájemné ohleduplnosti a celkovou kultivaci vztahů na lesní a polní dopravní síti. Chceme podporovat vznik trvale udržitelných, přírodě blízkých, terénních cest. Pokud jsou cesty vhodně vedeny a konstruovány, nároky na jejich údržbu jsou minimální. Nedochází na nich ke konfliktům mezi uživateli. Chceme aby se terénní cyklisté začali podílet na údržbě a značení takových cest.

Nechceme a ani nemůžeme hájit právo jízdy kdykoli a kdekoli. Budeme se však snažit, aby zákazů bylo co nejméně a aby zákazy nevznikly z malicherných důvodů. Pokud zákazy již existují, pokusíme se je jednáním omezit nebo úplně zrušit. Zároveň budeme bojovat za to, aby současné vymezení legální jízdy na kole bylo zůstalo zachováno.

Stanovy a podrobně o ČeMBě: www.cemba.cz

Proč ČeMBA potřebuje vás

Samotný rozjezd asociace je spojen s prací dobrovolníků, spoustou věnovaného času a sháněním dalších vhodných prostředků. Širší základna pomůže s váhou slova při jednáních a přiměřené členské příspěvky (180,- Kč) napomohou krýt nezbytné výdaje. Pomozte, aby měly kde bajkovat vaše děti!

Základní kámen bude položen registrovanými členy v rámci celostání cyklokonference ve Velkých Karlovicích 15.-20. 5. 2007, kde proběhne workshop o terénní cyklistice. Přijďte podpořit řečníky pro naši věc a řekněte tím všem účastníkům: "Jsme legitimní součástí české cyklistiky a proto vyžadujeme, aby část prostředků na podporu cyklistiky začala konečně být směřována také do lesních cest."

>> VSTOUPIT DO ČEMBY <<

Budoucnost terénní cyklistiky záleží na tom,
jestli konečně dáme najevo své požadavky.

Budoucnost bajkingu v České republice
je v našich a vašich rukou, nohou, bajcích, hlasech a srdcích.

www.cemba.cz

| přečteno 4574x | Informace | Alda Linhart
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot