MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Celkové prvenství v SP štafet obhájeno

Excelentní výkon obou našich štafet na ME v Rusku katapultoval český tým do čela celkového pořadí SP štafet MTBO. A protože ME bylo i finálovým kolem SP přinesl také obhajobu loňského celkového prvenství. Světový pohár štafet MTBO, zatím v historii nevyhrál nikdo jiný než Česká Republika.

Na druhém místě skončili Švýcaři, kteří se podle papírových předpokladů měli utkat s Finskem o první místo. A za delší konec měli podle výsledků middlu tahat práve Finové. Jenže těm se, na rozdíl od inidivudálních závodů, štafety v Rusku vůbec nepovedly.  A přitom po úterním závodě ve kterém získali všechny 3 medaile nikdo nečekal, že štafetu žen by mohl vyhrát někdo jiný. Jenže Ingrid Stengård na druhém úseku utrhla přehazovačku a než doběhla do cíle, byly už vedoucí štafety dávno v půlce úseku. A ani mužům se moc nedařilo. Naopak domácí Rusové ve štafetách převáděli výrazně lepší výkony než v individuálních závodech a dvě stříbrné medaile je tak poslali ještě před Finy na celkové třetí místo. 

V kategorii mužů pak naprosto suveréním způsobem obhájil cekové prvenství Erik Skovgaard Knudsen - získal všechny 3 individuální zlaté a suveréna MS Fina Saarelu, který měl před ME ještě šanci na celkové prvenství, v Rusku naprosto vymazal. Na třetím místě skončil letošní mistr světa ve sprintu - Anton Foliforov z Ruska a na čtvrtém (stejně jako vloni) náš Jiří Hradil.  Šestý pak skončil Radek Laciga, sedmý Marek Pospíšek a čtrnáctý František Bogar. 

Mezi ženami byla celkově nejlepší Marika Hara (FIN) před  Ingrid Stengård (FIN) a Rikke Kornvig (DEN). Až čtvrtá skončila Michaela Gigon (AUT), která tak jako jediná neobhájila loňské prvenství. Na MS ale získala svůj další (už sedmý) titul a tak rozhodně nemusí považovat sezonu za neúspěšnou. Nejlepší z našich žen skončila 11 Renata Paulíčková, 16 pak Martina Tichovská.

Celkové výsledky SP pak jako obvykle najdete na stránkách IOF.

Stejně jako vloni je pro mě psaní tohoto článku zároveń tichou vzpomínkou na Tomáše Sikoru, který stál u zrodu současné podoby české reprezentace MTBO. Díky Kale.

 

| přečteno 2635x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot