MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Bronz štafety žen zakončil MS v Liberci

Bronz štafety žen zakončil MS v Liberci Reporty z MS by nebyly kompletní, pokud bychom vynechali závod z nejdramatičtějších – štafety. Pro český tým je to vždy vrchol MS, motivace je často větší než u individuálních závodů, chyby mrzí dvojnásob. A medaile pak potěší hned trojnásobně, protože sdílená radost je lepší.

 

V sobotu ve Vesci vyrazilo do závodu 29 štafet mužů, 19 štafet žen, 16 štafet juniorů a 8 štafet juniorek. A ve všech kategoriích to byla tuhá bitva, kterou jste mohli sledovat ať už online nebo přímo na místě.

Ženská štafeta nastoupila ve stejném složení jako na úspěšném ME v Portugalsku. Renata Paulíčková na prvním úseku odvedla výborný výkon a přijela na třetím místě v těsném kontaktu se druhou Ruskou. Na druhém úseku se konečně na tomto MS probrala Finka Marika Hara a excelentím výkonem vytáhla Finsko zpět do boje o zlato. Naopak vedoucí Švédky se na druhém úseku dle očekávání propadly. Marie Březinová nezklamala a třetím časem úseku udržela tým v boji o medaili. Třetí úsek měl určit z jakého kovu bude.

A bylo to drama do posledních metrů, i když pravda pouze v boji o stříbro. Suzana Laurila zajela na třetím úseku nejlepší čas dne a tak o zlatu pro Finsko nebylo pochyb. Martina Tichovská bojovala o stříbro se Světlanou Poverinou doslova do posledních metrů a i když to nakonec nestačilo, tak obhájený bronz z loňska rozhodně není zklamáním.

Nezklamala ani druhá ženská štafeta. Ta sice do bodů o medaile nezasáhla, ale Štěpánka Staňková, Naďa Skácelová i Katka Nováková odvedly vyrovnaný výkon a celkově 8 místo v neredukovaném pořadí je víc než slušné – až za nimi zůstaly Rakušanky, Švédky či Italky.

Dramatický průběh měl i závod mužů. I když pro nás bohužel bez medailové tečky. Jelikož pověra praví, že dvojka vždy porazí jedničku, je vždy velký souboj o to, která štafeta bude označená jako Bčko. Nakonec to většinou dopadne tak, že ta papírově trochu silnější je označená jako B.

František Bogar na prvním úseku tyto papírové pověry potvrdil a přijel do cíle první s náskokem na druhé Portugalce a třetí Rakousko. Martin Ševčík bohužel udělal chybu hned na první kontrolu a druhou přidal v půlce trati na sedmičku. V nabité konkurenci z toho bylo 9 místo se ztrátou 4 minuty.

Marek Pospíšek na druhém úseku držel dvojku stále v popředí a předával těsně druhý za Finem Saarelou. Jirka Hradil pak skvělým výkonem (2 čas na úseku) vytáhl jedničku na šesté místo, ale hlavně umazal ztrátu na hratelné 2 minuty.

Na třetím úseku se ovšem děly věci. Propad Rakušanů po druhém úseku nepokračoval, naopak Andy Waldman šel díky kratší farstě hned na druhé kontrole do vedení a nejrychlejším časem dne vůbec zajistil Rakušanům historické zlato. Profesorský výkon od loňského juniorského mistra světa na klasice!

Vojta Stránský vyrážel na druhém místě, ale bohužel měl hned v úvodu tratě pád. Dokázal se ještě vrátit do boje o medaile, ale na klíčové osmé kontrole měl nejdelší farstu a definitivně vypadl z vedoucího balíku. Honza Svoboda pokračoval v tempu Jirky Hradila a tak se nakonec v cíli obě mužské štafety seřadily hned za sebou – na 4. a 5. místě. Druhé místo získalo Rusko, třetí Finsko.

Vyrovaný výkon obou štafet v kombinaci s předchozími výsledky nám ale zajistil celkové první místo ve Světovém Poháru štafet, před Francií a Finskem.

Našim juniorům se dařilo zejména na začátku závodu po prvním úseku dokonce Vašek Šnupárek vedl, pak se ale postupně propadali až na výsledné 4 místo celkově. Vyhrála štafeta Francie před Ruskem a Finskem.

V juniorkách byl průběh závodu opačný a ani výborný výkon Veroniky Kubínové na posledím úseku nestačil na smazání ztráty z úvodu a na lepší než páté místo. Vyhrála opět štafeta Francie, před Ruskem a Švédskem.

| Zobrazeno 2809x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: MS a JMS 2015 - Česká republika

Komentáře článku

Napsat nový komentář
hasa |
DÍÍÍÍKY!
BYLI JSTE VŠICHNI ÚŽASNÝ! DÍKY ZA PARÁDNÍ DIVÁCKÝ ZÁŽITEK :-)
Ivana A. |
:-)
Taky děkuju... Bylo moc pěkný sledovat obrovské snažení VŠECH - našich i těch ,,cizích,, ;-), medailistů či smolařú...Velká gratulace a poklona nejen celému českému repre týmu, ale taky všem našim pořadatelům...KRÁSNÝ MISTROVSTVÍ TO BYLO :-)!
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru