MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

73 hodin s GF

detail
Když Markéta J. volá jen tak, tak je to vždy podezřelé a když začne hovor "... co děláš příští týden?" Tak je jasné, že něco potřebuje! Ale tentokrát to bylo obzvláště podivné, oznámila mi totiž že přijede Gary Fisher... Ok, zas mají nějakou Bretton-marketingovou vtipnost a nezvládá, normální ... "... Gary Fisher? Jakože ten Gary Fisher? Jakože Pan Gary Fisher? To opravdu existuje?" nějak mi v tom pořád něco nesedělo...

Přílet středa, 11:50 na Ruzyň
Ve 12:05 si to přiřítím na letiště v tom úžasném ropáku co mi pořád chcípá... Dobré vypadá to že ještě nevylezl... Sakra! Nemám tu báječnou ceduli co jsem včera v noci vyrobila, mno pozvánka na tiskovku s jeho mini obrázkem snad bude stačit
12:15 jaktože ještě neleze? Sakra! Jsem u špatného terminálu!
12:17 teď jsem správně, dobré, pasažéři z Londýna ještě nevylezli, mám čas prostudovat si ty materiály od Markéty a katalogy GF
12:35 jejda, ten člověk vypadá docela akčně, a to on vytvořil horské kolo, on vlastně vypadá jako legenda, a vůbec ty jejich biky nejsou k zahození... ale jaktože ještě nevylezl? To bude trapas s mým Cannonem...
12:45 tohle vypadá na Londýn... stařeček v barevném kloboučku s obrovskou taškou a kolem v krabici Cannondale - to bude ON!

"Hi Gary, I’m Míša and I’m supposed to take care of you and transport you around." Byl překvapen ze zálohy!
A tak jsem se seznámila s Garym Fisherem - on se mnou ještě ne! Naše první cesta vedla do Horní Cerekve na meeting s dealery. V autě ho zaujal časopis Orientační běh a musím říct že má docela postřeh, stránky mtbo našel v mžiku a dokonce mě okamžitě poznal! Tak jsme začali konverzaci orienťákem, jak já už to dělám věky a tak.
Nechtělo se mi přes zacpaný Baranďák tak jsme to vzali přes Zbraslav a směr Jesenice, cestou jsem blbě odbočila a tak jsme se celkem zdárně ztratili. Gary měl nějakou poznámku o orienťácích, tak jsem mu strčila do ruky atlas ať naviguje, moc tomu nerozuměl, ale mě už poznávat začínal. Docela se bavil, jenže já také!
Dorazili jsme na místo, vypadal že za chvíli zkolabuje tak mu Markéta dala do večeře volno na odpočinek. Ještě malý rozruch byl způsoben, když mi vyndával kolo z auta a jakýsi vyděšený mladíček roznesl fámu že Gary jezdí na Cannondalu - docela vtipné.
Na besedě s dealery jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet, tak jsem se snažila překládat. Pravidlo číslo jedna: když pokládáte otázku a chcete odpověď, neodpovídejte si sami v zápětí. Číslo dvě: Když si něco přečtete v oficiálním katalogu, tak to je asi pravda a není nutno se na to ptát. Číslo tři: na blbou otázku – blbá odpověď!
Gary byl neuvěřitelně milý, vstřícný a ochotný, rád si s každým potřásl rukou, vyfotil a dal autogram, na rozhovory pro magazíny se dostalo až po půlnoci a přesto obsáhle odpovídal a nebál se otevřeně mluvit o jakémkoliv tématu byť únava mu koukala z očí.

Čtvrtek ráno byla na programu vyjížďka, která vše ojasnila a do řečí jsem se dostala pro změnu já - s čím že si to sem dovoluji přijet! Přiznám, v té záplavě Treků a Gary F. si Kočka připadala trochu jak ošklivé káčátko. Ale pak jsem jim to ukázala! Udržela jsem se v nejrychlejší skupině, vyjela sjezdovku, předjela frajírky z kopce a pořád je popoháněla. Ale spíš než moje fyzická zdatnost byla na vině "zodpovědnost" dovézt Garyho včas na tiskovku. Za trest mě bodla vosa... Gary byl nadšený z obrovské svině s hromadou kančátek, mě ten výlet málem stál život!
Cestou domů jsme oba začali kňučet hlady tak jsem zastavila v nejbližší hospodě - U Suchánků - klasická čtyřka... Gary mě už začínal poznávat trochu lépe, načež korunu tomu nasadily dvě velké Kofoly. Z těch odvařený nebyl čímž u mě klesnul.

Byť toho měl plné kecky, ani na dálnici jsem mu nedala usnout, tak to hold trochu házelo... a musím říct, že jsme si poměrně rozuměli a konverzace s ním mě značně bavila. Tiskovka s novináři už byla o poznání inteligentnější, ti se totiž neptali vůbec, tak to naštěstí zachránil Tomáš Nohejl a s mou drobnou pomocí jsme řekli snad všechno, co se hodilo. Na autogramiádu a projížďku přijelo kupodivu celkem málo lidí - prý si všichni mysleli že tam budou davy...
Večer jsme se opět nevyhnuli menšímu bloudění Prahou směr hotel - Gary začínal mít o orienťácích jasno. Mimochodem ho naprosto fascinoval mapník Autopilot a prohlásil (sám bez jakékoliv mé nápovědy), že MTBO je přesně sport pro který se horské kolo hodí nejlépe!
Večer jsme šli v počtu 7 na véču a na pivko - mimochodem to si také velmi pochvaloval.

Páteční ráno mě málem zabilo když jsem musela vstávat před 6 abychom byli včas ve Snídani s Novou... což se tedy podařilo, tak nějak v rámci možností, pak už jen poslední rozhovor a měli jsme chvilku volno na prohlídku Prahy. Prý chce koupit kuchyňský nůž vyrobený v Čechách, což se k mému překvapení povedlo - víte, že je asociace nožířů? A že vyhlašují nůž roku v 5 kategoriích? A mají své webovky? A tak jsme koupili nůž! Spíš tedy kudlu alá krokodýl Dundie. A Absint... A šli k nám domů podepisovat tašku věcí pro Markétu. Když to všechno podepsal tak jsem mu také dala svůj autogram na letáčeku pro Autopilot. A sakra... za 30 minut jede vlak z Holešovic, tak jsme hrozně pospíchali a z toho se ztratili, ale podařilo se mi trochu zmateného Garyho strčit do téměř rozjíždějícího se Pendolína směr Ostrava.

Misha

PS: Když se mě spolubydlící ptala kdo je Gary Fisher, tak jsem ji ho popsala jako bikerskou legendu - něco jak kdyby fanouškům aut přijel pan Ferrari, ale teď vím, že Gary je víc. Je to kombinace Roberta Redforda a Cyrana z Bergeracu. Je velký, výrazný, nehezký, charismatický, inteligentní, klidný, ochotný, vstřícný, neúnavný, strhaný, nadšený, zkušený, úspěšný a hlavně skromný! A tak si od Ježíška přeji, aby mi ho ještě jednou v životě zapletl pod nohy a já mohla z něho načerpat kousek té vyrovnanosti...

| Zobrazeno 11514x | Bikeři a bikerky

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Tepna |
Míšo, tiše závidím.
Tak tohle je super článek, kterých bych si chtěl na těchhle stránkách číst víc a víc a VÍC. Super akce a zážitek tak silný, že se o něj Míša prostě musela podělit a napsala to fantasticky. Gratuluju. Dodatečně jsem si vyrval pár vlasů za to, že jsem se na Garyho nejel podívat, i když nás Markéta zvala. Tak někdy příště.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru